statystyki

PO walczy o pietruszkę [TWEET TYGODNIA]

autor: Bartek Godusławski12.07.2019, 09:42; Aktualizacja: 12.07.2019, 09:42
Bartek Godusławski

Jest taka teoria, którą upodobali sobie politycy, bo się kiedyś sprawdziła; więc uważają, że działa zawsze: ludzie wychodzą na ulice nie wtedy, gdy jest wysokie bezrobocie, a w momencie, gdy rosną ceny.źródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Jest taka teoria, którą upodobali sobie politycy, bo się kiedyś sprawdziła; więc uważają, że działa zawsze: ludzie wychodzą na ulice nie wtedy, gdy jest wysokie bezrobocie, a w momencie, gdy rosną ceny.

W PRL się sprawdziło, więc Platforma Obywatelska, oskarżając Prawo i Sprawiedliwość o przywracanie socjalizmu, uważa, że i teraz da się zbić na tym polityczny kapitał. Straszeni więc jesteśmy drożyzną, a jej symbolem stała się pietruszka, której ceny poszybowały. Według PO mamy szalejącą inflację, bo tzw. koszyk zakupów dla czteroosobowej rodziny zwiększył swoją cenę o przeszło 60 proc. Więcej płacimy za masło, chleb, ziemniaki, mięso czy pietruszkę. Generalnie żywność drożeje, a bez niej ani rusz.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Reklama

Komentarze (3)

  • Kpiarz (2019-07-12 10:26) Zgłoś naruszenie 43

    Fakt jest faktem, ceny poszły w górę i co najgorsze nadal idą. Przes pewien czas ci z + wszelkiego rodzaju dadzą sobie radę. Natomiast ci pozostali już teraz dostali w d...... 😁 Brawo PiS.!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obłęd wiary + prawo Parkinsona(2019-07-12 12:44) Zgłoś naruszenie 30

    Przede wszystkim związki zawodowe i partie polityczne nie są tworzone po to aby walczyć o ludzi pracy. Te "twory" w 3 RP są obecnie tworzone po to aby łatwiej sięgać po "konfitury" z półek. Ciekawe dlaczego żaden związek zawodowy nie zaprotestował przeciwko tworzeniu wielomilionowej armii biurw pochłaniającej większość dochodu wypracowanego przez ludzi pracy i wprowadzaniu odpłatnych pasterzy w czarnych sukniach do wszystkich możliwych dziedzin ?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie