Wróbel: Wypchnięcie z rządu wiceministra Stanisławka za jedno zdanie dla dziennikarza, szokuje

autor: Jan Wróbel12.07.2019, 08:05; Aktualizacja: 12.07.2019, 10:11
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Gdyby Anna Zalewska, będąc szefową resortu edukacji, była dymisjonowana po każdej swojej wypowiedzi, która wywoływała medialną burzę, mogłaby sobie tymi urzędowymi aktami odwołania wytapetować salon. Jak wiemy – wylądowała w Brukseli.

Wypchnięcie z rządu wiceministra nauki Andrzeja Stanisławka za jedno zdanie dla dziennikarza, w nieautoryzowanej rozmowie, zdanie zresztą dość blade, szokuje. Nawet jeśli w jego wypowiedzi pobrzmiewa nuta komorowszczyzny (były prezydent sugerował wyjazd młodym za granicę, Stanisławek też).

Oczywiście pamiętamy o kontekście: PiS, dla ucieszenia Jarosława Kaczyńskiego, narobił w szkołach wielkiego bałaganu, zaś autorkę chaosu wynagrodził. Pośrednie wskazanie przez wiceministra szkolnictwa wyższego, że plan likwidacji gimnazjów ma pewne niedoskonałości, wystarczyło, by z ulgą wskazać na winnego irytacji rodziców. Nie będzie nim mało zresztą rozumiejąca, co naprawdę zrobiła, spółka Kaczyński – Zalewska, lecz Stanisławek. Zwłaszcza że przewodniczący jego partii, Jarosław Gowin, próbuje ostatnio podkreślać własną autonomię (w cokolwiek dwuznaczny sposób, czyli poprzez przemawianie bardziej pisowskim językiem niż premier Morawiecki). Tak? To masz, pac! I nie ma już twojego człowieka!

Stanisławek jest jednym z nielicznych polityków obozu władzy, który nie wahał się publicznie potępiać paskudnych słów i czynów bez względu na to, czy ich autorami są „swoi” czy „tamci”. Zyskał tym mój szacunek, bo pewno zauważyliście, że taka postawa nie jest popularna. My, naród, oczekujemy od posłów, żeby zajęli się anihilacją drugiej strony, w wolnych chwilach obniżając podatki i zwiększając wydatki, nie wymagamy od nich odwagi stawania po stronie prawdy.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (2)

  • ale(2019-07-12 15:36) Zgłoś naruszenie 11

    O Wróbelek popadł w PiS-owskie myślenie.,, My, naród", to nie naród tak myśli. Jest silna więź PiS i oszustów z KC Episkopatu. Rządy czarnej mafii zawsze prowadzały do wojen i nędzy ludzi. Ich prawdy czyli dzieworództwo, nietykalność namaszczonych, obrona swoich nie istnieje. Istnieje za to cynizm, podłość i wygryzania ludzi uczciwych, pracowitych. Namaszczeni gardzą prawdomównymi i uczciwymi. A Wróbelek nie widzi, że to zwykły faszyzm rządy KrK i ********

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-07-12 21:14) Zgłoś naruszenie 01

    Typowa sprawiedliwość w stylu PiS....... 😁

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie