statystyki

Niemieckość niemieckości nierówna [TWEET TYGODNIA]

autor: Bartek Godusławski05.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 05.07.2019, 07:41
Bartek Godusławski

Bartek Godusławskiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Jeśli polityczny syndrom sztokholmski wiąże państwa z Prawem i Sprawiedliwością, to pewnie kolejny już dzień świętujecie wielki sukces premiera Mateusza Morawieckiego, geniusz taktyczny prezesa Jarosława Kaczyńskiego i potęgę całej Zjednoczonej Prawicy. Oto bowiem Frans Timmermans nie został szefem Komisji Europejskiej. To ten pan komisarz i wiceprzewodniczący KE, który zajmował się m.in. przestrzeganiem praworządności w państwach członkowskich.

Co oczywiste, trudno było mu zaakceptować swobodę legislacyjną i odbijanie konstytucyjnych organów wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Stał się więc wrogiem numer jeden dla PiS i cała para naszej delegacji na szczycie unijnych przywódców poszła w to, żeby Timmermans nie został pierwszym wśród komisarzy. Udało się, a sukces jest tak powalający, że pan Frans nadal będzie wiceprzewodniczącym KE. I dalej będzie szukał metod, jak przywrócić praworządność nad Wisłą.

Jeśli wciąż mają państwo w idyllicznym wspomnieniu ośmioletnie rządy Platformy Obywatelskiej, to zapewne dostrzegacie kompromitację premiera i całej dobrozmianowej ekipy, która wykazała się małostkowością na brukselskich salonach i z czystej zemsty zablokowała Timmermansa.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (3)

 • Phil(2019-07-05 16:57) Zgłoś naruszenie 102

  Redaktorku baranku, mamy w pamięci 8-letnie rządy proniemieckiej platformy. Nie zapomniliśmy tego 8-letniego okresu stagnacji, wynaradawiania, promocji dewiacji seksualnych i przymusowej emigracji. Całe to proniemieckie PO, miało gdzieś zdanie Polaków w każdej sprawie. Nawet jeżeli PIS nie spełnia tego co oczekiwałem, to na PO na pewno nie zagłosuję, bo nie jestem zdrajcą ojczyzny, żeby głosować na jej wrogów.

  Odpowiedz
 • Ha ha(2019-07-05 08:16) Zgłoś naruszenie 85

  Timmermans i przestrzeganie praworządności w państwach członkowskich. Lanie pałami i strzelanie we Francji do manifestantów, podwójne standardy UE dla Polski i V4, polityczny udział w Polsce (Wiosna) . Człowieku nie rób z ludzi imbecyli.

  Odpowiedz
 • Bert(2019-07-07 22:34) Zgłoś naruszenie 01

  Priviet dla cenzora z DGP

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie