statystyki

Serial kadrowy w Jastrzębskiej Spółce Węglowej wciąż trwa

autor: Karolina Baca-Pogorzelska27.06.2019, 07:48; Aktualizacja: 27.06.2019, 07:49
Walne przerwano na tydzień. Firmie może się zmienić nadzór właścicielski – ustalił DGP.

Walne przerwano na tydzień. Firmie może się zmienić nadzór właścicielski – ustalił DGP.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Walne przerwano na tydzień. Firmie może się zmienić nadzór właścicielski – ustalił DGP.

Nie minister energii Krzysztof Tchórzewski, ale szefowa resortu przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz miałaby nadzorować Jastrzębską Spółkę Węglową – twier dzą dwa nasze niezależne źródła. Decyzji w tej sprawie nie ma, ale przedstawiciele rządu mieli to zaproponować związkom zawodowym. Wszystko po to, by uspokoić napiętą sytuację w spółce, m.in. po odwołaniu dwa tygodnie temu prezesa Daniela Ozona. Mimo startu w konkursie na prezesa (oprócz niego było czterech kandydatów) na wtorkowych przesłuchaniach przed radą nadzorczą Ozon się nie pojawił. Do zamknięcia tego wydania DGP spółka nie poinformowała o rozstrzygnięciu konkursu na nowy zarząd. Ozon wydał oświadczenie, które trafia dziś do kopalń. „Kontynuowanie dyskusji z obecną radą nadzorczą JSW w warunkach diametralnie różnej wizji rozwoju spółki nie tworzy szans na współpracę, a mogłoby zostać poczytane jako prowokowanie eskalacji napięcia” – napisał, tłumacząc wycofanie się z konkurs u.

Zgodnie z rekomendacją rady na walne Ozon i dwójka jego byłych zastępców, czyli Artur Dyczko i Jolanta Gruszka, mieli nie dostać absolutorium za ubiegły rok. Wczoraj żadnych uchwał nie podjęto (miała być jeszcze m.in. decyzja o dywidendzie), bo na wniosek resortu energii obrady zostały przerwane do 3 lipca. Mniejszościowi akcjonariusze kwestionowali nieobecność szefowej rady, Haliny Buk, na walnym i zaapelowali, by pojawiła się po wznowieniu obrad.


Pozostało 70% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie