Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w sobotę na wspólnym posiedzeniu rad krajowych Platformy i Nowoczesnej, że ugrupowania te postanowiły utworzyć jeden klub parlamentarny PO i Nowoczesna.

"Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu, tylko w jedności jest siła" - stwierdził Schetyna. Dodał, że swój akces do koalicji i wspólnej pracy zgłosili też samorządowcy.

Terlecki powiedział PAP, że Nowoczesna praktycznie była już częścią klubu Platformy Obywatelskiej. "A poza klubem to też niewiele chyba jest tej partii. Jakaś jej część sprzeciwia się połączeniu tych klubów" - podkreślił wicemarszałek Sejmu.

"Jednym słowem to jest takie przelewanie z tej samej szklanki do tej samej szklanki, niewiele z tego wynika" - ocenił Terlecki.

W piątek, w przededniu wspólnego posiedzenia rad krajowych Platformy i Nowoczesnej, działacze Nowoczesnej z całej Polski skierowali do swojej liderki Katarzyny Lubnauer list otwarty, w którym sprzeciwili się pomysłowi połączenia klubów PO i Nowoczesnej. Pod dokumentem podpisało się blisko 100 osób m.in. z Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa zachodniopomorskiego i Warszawy. (PAP)

autor: Edyta Roś