statystyki

Nowy minister edukacji i stary problem [OPINIA]

autor: Jan Wróbel07.06.2019, 07:56; Aktualizacja: 07.06.2019, 08:08
Jan Wróbel

Mamy nierealne papierowe programy, które wyprodukowali eksperci Dobrej Zmiany.źródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Mamy nowego ministra edukacji i stary problem – co zrobić, by edukacja przestała być częścią partyjnej walki. Upartyjnienie sporów merytorycznych nie przyniosło ani znaczącej poprawy służby zdrowia, ani żadnej poprawy sądownictwa. Partyjny spór, który napędza naszą demokrację, szkole też nie pomaga.

Mamy nierealne papierowe programy, które wyprodukowali eksperci Dobrej Zmiany. Mamy przedziwną niechęć tych specjalistów do programów, nauczycieli i pomocy dydaktycznych, które sprawdziły się w XXI w., za to wielką sympatię do programów i podręczników z wieku XX.

Mamy też pustosłowie, które przykrywają patriotyczne frazesy podszyte krytyką antypatriotycznej rzekomo działalności wiadomych i wrogich Polsce ośrodków z PO. Mamy program wychowawczy oparty na klepaniu formułek i program wychowywania nauczycieli poprzez inspekcję i wizytację. Jako zawodowego nauczyciela nieraz irytowały mnie działania władz oświatowych – w moim odczuciu z zasady samozwańczych, które uparcie starają się władać, zamiast koordynować. Ale jeszcze nigdy po 1989 r. ich upór nie był tak smutny w swoich efektach w zestawieniu z cienkością warstwy intelektualnej podbudowy towarzyszącej wymuszanym zmianom.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (6)

 • Artur(2019-06-08 17:00) Zgłoś naruszenie 287

  Strajk w oświacie był APOLITYCZNY. Nauczyciele nie wpisywali się w jazgot ani strony rządowej, ani nierządowej. Jestem nauczycielem , który należy do Solidarności i strajkowałem, tak jak moje koleżanki ze związku, które nie podporządkowały się Proksie ( PIS) i wystąpiły ze związku. Strajk był spowodowany bałaganem w oświacie i bardzo niskimi pensjami, które są zjadane przez inflację.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-06-07 10:52) Zgłoś naruszenie 247

  Inicjatorzy " dobrej zmiany" dosko ale zdają sobie sprawę z tego że szkolnictwo to przyszłość. A tę chcieliby upolitycznić i zagarnąć...... 😁

  Odpowiedz
 • green(2019-06-07 12:03) Zgłoś naruszenie 641

  Niestety wsrod nauczycieli nigdy nie zrobiono weryfikacji i krypto komunisci i lewacy tam rzadza. Szkoda tylko naszej mlodziezy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Robin(2019-06-21 16:14) Zgłoś naruszenie 23

  nauczyciele to Lewacy, jak im dobrze radził Komorowski jak chcą zmian niech wezmą kredyt i zmienia pracę ! Z Lewakiem Broniażem wyszli jak Zabłocki na szarym mydłem ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie