statystyki

Prezydent nie jest bezpieczny. Spychalski: Nie tak to powinno wyglądać

autor: Bartek Godusławski15.05.2019, 08:05; Aktualizacja: 15.05.2019, 08:10
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Myślę, że MSWiA musi ten temat wyjaśnić dogłębnie – mówił wczoraj na antenie TOK FM o ujawnionych przez DGP nagraniach, na których słychać meldunki policji zabezpieczającej uroczystości związane z obchodami 3 Maja, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. – Nie tak to powinno wyglądać – dodawał.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji DGP, kancelaria głowy państwa ustala z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, w jaki sposób wypłynęły informacje o przemieszczaniu się prezydenta 3 maja. Nasi rozmówcy przekonują również, że dane – szczególnie te pochodzące od Służby Ochrony Państwa – nie powinny być przekazywane za pośrednictwem niezabezpieczonych środków łączności. – Niecałe pół roku temu doszło do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ataki na polityków nie są czymś, co nie mieści się w rzeczywistych scenariuszach – komentuje informator DGP z kręgów rządowych. – Nie może być tak, że nikt nie wyciąga wniosków z tragicznych wydarzeń w Gdańsku – dodaje.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że dysponujemy nagraniami ponad 100 meldunków policji z zabezpieczenia Święta Narodowego Trzeciego Maja w Warszawie. Rozmowy nie były szyfrowane ani chronione kryptograficznie. Tego dnia funkcjonariuszy mógł podsłuchać każdy, jeśli tylko miał odpowiednie urządzenie, a korzystanie z niego przypomina szukanie stacji radiowych. Właściwe częstotliwości policji, straży pożarnej czy pogotowia można znaleźć bez problemu w internecie. Również na stronach z rozszerzeniem .gov.


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Rządzi(2019-05-15 09:13) Zgłoś naruszenie 70

    po prostu amatorszczyzna.

    Odpowiedz
  • Przecież(2019-05-15 09:11) Zgłoś naruszenie 70

    PiS ma tak wspaniałych ministrów od różnych służb specjalnych sprawdzających się w skrzydlatych aniołach na koniach, helikopterach sypiących konfetti, czerwonych dywanach i pokazach tańców haitańskich przez bose emerytki , istne Bizancjum, więc w czym problem ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie