statystyki

Prezydent nie jest bezpieczny. Spychalski: Nie tak to powinno wyglądać

autor: Bartek Godusławski15.05.2019, 08:05; Aktualizacja: 15.05.2019, 08:10
Andrzej Duda

Andrzej Dudaźródło: ShutterStock

Myślę, że MSWiA musi ten temat wyjaśnić dogłębnie – mówił wczoraj na antenie TOK FM o ujawnionych przez DGP nagraniach, na których słychać meldunki policji zabezpieczającej uroczystości związane z obchodami 3 Maja, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. – Nie tak to powinno wyglądać – dodawał.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji DGP, kancelaria głowy państwa ustala z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, w jaki sposób wypłynęły informacje o przemieszczaniu się prezydenta 3 maja. Nasi rozmówcy przekonują również, że dane – szczególnie te pochodzące od Służby Ochrony Państwa – nie powinny być przekazywane za pośrednictwem niezabezpieczonych środków łączności. – Niecałe pół roku temu doszło do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Ataki na polityków nie są czymś, co nie mieści się w rzeczywistych scenariuszach – komentuje informator DGP z kręgów rządowych. – Nie może być tak, że nikt nie wyciąga wniosków z tragicznych wydarzeń w Gdańsku – dodaje.

W poniedziałek poinformowaliśmy, że dysponujemy nagraniami ponad 100 meldunków policji z zabezpieczenia Święta Narodowego Trzeciego Maja w Warszawie. Rozmowy nie były szyfrowane ani chronione kryptograficznie. Tego dnia funkcjonariuszy mógł podsłuchać każdy, jeśli tylko miał odpowiednie urządzenie, a korzystanie z niego przypomina szukanie stacji radiowych. Właściwe częstotliwości policji, straży pożarnej czy pogotowia można znaleźć bez problemu w internecie. Również na stronach z rozszerzeniem .gov.


Pozostało jeszcze 31% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Rządzi(2019-05-15 09:13) Zgłoś naruszenie 70

    po prostu amatorszczyzna.

    Odpowiedz
  • Przecież(2019-05-15 09:11) Zgłoś naruszenie 70

    PiS ma tak wspaniałych ministrów od różnych służb specjalnych sprawdzających się w skrzydlatych aniołach na koniach, helikopterach sypiących konfetti, czerwonych dywanach i pokazach tańców haitańskich przez bose emerytki , istne Bizancjum, więc w czym problem ???

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie