"Celem rządu PiS jest aby Polacy zarabiali więcej. My nad tym pracujemy. Oczywiście nie mówię, że wszędzie jest idealnie (...) w niektórych obszarach zarobki są bardzo niskie" - powiedziała Kopcińska w Polsat News.

Zapewniła też, że rząd "robi wszystko" by podnosić zarobki w wielu obszarach, trzymając jednocześnie budżet "w ryzach". Dodała, że programy społeczne PiS są skierowane do wszystkich grup.

Akcja "Fizjoterapeuci-pacjentom" jest początkiem protestu "Maj bez fizjoterapeuty", w którego ramach fizjoterapeuci będą domagać się m.in. podwyżki wynagrodzeń i poprawy dostępności do fizjoterapii. We wtorek 5 tys. fizjoterapeutów oddało krew i wzięło dzień wolny.

Dopytywana o protest niepełnosprawnych, zapowiedziany na 24 maja, Kopcińska przypomniała, że w celu pomocy tym osobom rząd uruchomił program "Dostępność Plus", a od stycznia 2020 roku ruszy fundusz solidarnościowy. "Gdyby nasi poprzednicy działali tak skutecznie jak dzisiaj mówią i obiecują, dzisiaj naprawę bylibyśmy w innej sytuacji" - oświadczyła.