Cały naród płaci na piątkę. Plan finansowania nie spiąłby się bez zmiany w OFE

autor: Marek Chądzyński, Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki17.04.2019, 07:00; Aktualizacja: 17.04.2019, 08:09
Istotny jest też powrót do pomysłu zniesienia limitu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, czyli 30-krotności. Sektor finansów dzięki tej operacji zyska 5,2 mld zł netto, ale kosztem wzrostu przyszłych zobowiązań emerytalnych. Przedsiębiorców czeka zaś test, czyli kontrola, czy prowadzą działalność gospodarczą, czy tylko wybierają korzystniejsze formy opodatkowania. Z takich firm fiskus chce wycisnąć od przyszłego roku aż 1,2 mld zł.

Istotny jest też powrót do pomysłu zniesienia limitu składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, czyli 30-krotności. Sektor finansów dzięki tej operacji zyska 5,2 mld zł netto, ale kosztem wzrostu przyszłych zobowiązań emerytalnych. Przedsiębiorców czeka zaś test, czyli kontrola, czy prowadzą działalność gospodarczą, czy tylko wybierają korzystniejsze formy opodatkowania. Z takich firm fiskus chce wycisnąć od przyszłego roku aż 1,2 mld zł.źródło: ShutterStock

Oszczędzający w OFE, palacze i konsumenci alkoholu, dobrze zarabiający etatowcy i przedsiębiorcy – w ich kieszeniach PiS znalazł finansowanie obietnic wyborczych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (91)

  • Zenon(2019-04-17 07:37) Zgłoś naruszenie 12831

    Uciekać z kasą z banków,bo ta banda złodziejska za chwilę dobierze się do oszczędności Polaków żeby sfinansować socjal dla lumpenproletariatu i dołożyć do własnych kieszeni.Vide:SKOK i

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ale brednie(2019-04-17 07:57) Zgłoś naruszenie 38115

    Co za brednie. A 250 mld z VAT , które PO-PSL podarowal mafiom watowskim, to kto odzyskuje ??? Tusk. i PO ...... a złodziejska reprywatyzacja i mldy strat dla samorzadów w całej Polsce to czyja komisja oddaje ???

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Manipulacje (2019-04-17 08:00) Zgłoś naruszenie 3595

    Ponad 150 mld z OFE to zabrał emerytom Tusk i Rzepliński ,a dziś PIS ludziom zwraca te pieniądze z możliwością dziedziczenia lub przejęcia po uzyskaniu w.emerytalnego.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ??? (2019-04-17 08:09) Zgłoś naruszenie 3053

    POstkomuna zabrała ludziom wszystk, od OFE po wiek emerytalny, a bieda wśród dzieci to fakty za uch rządów. Trzeba się ....... na rozumy pozamieniać by tak prać ludziom mózgi .Wyborcza nierzetelna hucpa jak zwykle Ci sami dziennikarze antypisowscy.

    Odpowiedz
  • System destrukcji(2019-04-17 08:19) Zgłoś naruszenie 3734

    Nauczyciele, których pozbawiono podwyżek i godnego ich pracy wynagrodzenia dodatkowo stracą na odebraniu ofe. Przez ostatnie dwa lata nauczyciele musieli zgłaszać dyrektorowi o dodatkowym miejscu pracy pod groźbą utraty pracy. Zebrane dane będą służyły podniesieniu pensum i zaoszczędzeniu na wynagrodzeniach nauczycieli po masowych zwolnieniach. Likwidacja karty nauczyciela to najbliższa zapowiadana zmiana korzystna dla wszystkich poza nauczycielami. Od 20 lat odebrano już większość przywilejów w tym urlopy po 30 latach pracy, świadczenia kompensacyjne dla pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych. Rząd się wyżywi wszyscy to wiemy. Opowiadanie o planach zwiększania klasy średniej przy jednoczesnym niszczeniu i obniżaniu poziomu życia nauczycieli to jawna kpina z POLSKOŚCI.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • EWA(2019-04-17 08:25) Zgłoś naruszenie 6911

    A dlaczego rząd nie sięga po podatki PIT rolników i nie likwiduje KRUS? Dlaczego ciągle podatnicy muszą pracować na rolniczą szarą strefę (kto wie, jakie dochody ma rolnik???). Tylko dlatego, że to wyborcy PIS?

    Odpowiedz
  • Ściema nic nie da(2019-04-17 08:32) Zgłoś naruszenie 347

    Ludzie wiedzą za kogo im jest lepiej i tak zagłosują.

    Odpowiedz
  • Naród(2019-04-17 08:36) Zgłoś naruszenie 2249

    Z przyjemnościa zapłacę byle POstkomuna i Targowice nie mogli sprzedawać Polski

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Zenon(2019-04-17 08:42) Zgłoś naruszenie 16517

    „Rząd robi skok na kasę obywateli. W sprawie OFE goli Polaków jak stado baranów”. Nie, to nie jest cytat z wypowiedzi polityka Koalicji Europejskiej. To słowa Joachima Brudzińskiego z 2013 r., który komentował okrojenie OFE przez rząd PO-PSL.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • smutny folozof prawa(2019-04-17 08:47) Zgłoś naruszenie 7420

    Kradzież naszej przyszłości. Skradzione nam pieniądze pójdą na jednorazowe przejedzenie. Nie na inwestycje. Nie na rozwiązanie palących problemów oświaty i sądownictwa. Zostaną rozdane celem doraźnego zakupu głosów wyborczych. I już ich nie będzie. Za każdą zmarnowaną złotówką znika część naszej przyszłości.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-04-17 08:56) Zgłoś naruszenie 27

    autorom tego artykułu co najmniej Nobel się należy, kto doniesie do Komitetu Noblowskiego

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • alejaja(2019-04-17 09:00) Zgłoś naruszenie 2042

    Zdecydowanie bardziej wolę płacić na "piątkę" niż na mafie VATowskie czy partyjnych urzędników byłej koalicji POZSL (vide:min Grad prezesi Orlen, Lotosu itd)

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • a(2019-04-17 09:07) Zgłoś naruszenie 1027

    Dobra rada: wyłącz tefałen, włącz samodzielne myślenie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wnerw(2019-04-17 09:10) Zgłoś naruszenie 398

    Już raz się wypowiadałem że chcę zostać w OFE. Nie potrafią uszanować mojego wyboru tylko znów rękę wyciągają po moją krwawice. Tym razem jednak wybiorę ZUS bo nie zamierzam oddawać im w podatku 15 % aby rozdali je nierobom i mieli na kiełbasę wyborczą. Zrobię to choć nie ufam złodziejom z ZUS!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • anna(2019-04-17 09:22) Zgłoś naruszenie 2329

    DAWNIEJ CZYTAŁAM GAZETĘ PRAWNĄ , OBECNIE JUŻ NIE PONIEWAŻ JEST TUBĄ PROPAGANDOWĄ PLATFORMY. JAK MOŻNA DAĆ TAKI FAŁSZYWY TYTUŁ ARTYKUŁU. CZY MYŚLISZ AUTORZE , ŻE MY TO JESTEŚMY CIEMNY LUD I NIE ROZUMIEMY ? LUDZIE BOJKOTUJCIE I NIE CZYTAJCIE GAZETY PRAWNEJ.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • anna(2019-04-17 09:22) Zgłoś naruszenie 3149

    DAWNIEJ CZYTAŁAM GAZETĘ PRAWNĄ , OBECNIE JUŻ NIE PONIEWAŻ JEST TUBĄ PROPAGANDOWĄ PLATFORMY. JAK MOŻNA DAĆ TAKI FAŁSZYWY TYTUŁ ARTYKUŁU. CZY MYŚLISZ AUTORZE , ŻE MY TO JESTEŚMY CIEMNY LUD I NIE ROZUMIEMY ? LUDZIE BOJKOTUJCIE I NIE CZYTAJCIE GAZETY PRAWNEJ.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mówimy tu o 20% resztkówce z OFE(2019-04-17 09:24) Zgłoś naruszenie 1732

    Bo jak 80% środków z OFE poszło za czasów PO w kosmos ....to Wszyscy przyklasnęli i nikt nawet się nie zająknął, że ową gotówkę stracił bezpowrotnie ( a było to bagatela średnio po 50 tys zł na osobę). Teraz jak mają faktycznie trafić na konta emerytalne to jest skowyt i płacz.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • NIE - dla Kominowych Emerytur z ZUS(2019-04-17 09:36) Zgłoś naruszenie 51

    Mowie: NIE kominowym emeryturom z ZUS. Jestem nieustajaco przeciwna zniesieniu limitu skladek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe czyli 30- krotnosci. Emerytura publiczna powinna byc ograniczona tak jak teraz. Bogatsi moga odkladac na senioralne lata w III filarze emerytalnym IKE czy IKZE.

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-04-17 09:55) Zgłoś naruszenie 5421

    Trollownia pisowska bardzo aktywna .Widać strach u d oo py kaczki i reszty stada.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ja(2019-04-17 09:55) Zgłoś naruszenie 15

    Anna, co Ty ********** ja mam cały czas środki na OFE. Ty po prostu nigdy nie miałaś OFE, to twierdzisz, że Ci Tusk zabrał.

    Odpowiedz