Wybory parlamentarne w Izraelu: Jaka będzie polityka wobec Polski?

autor: Magdalena Cedro10.04.2019, 09:30; Aktualizacja: 10.04.2019, 09:30
Izrael

Celem każdego rządu, niezależnie prawicowego czy centrowo--lewicowego, jest zachowanie dobrych relacji z Europą Środkową – mówi DGP były szef Mosadu Dani Jatom.źródło: ShutterStock

Celem każdego rządu, niezależnie prawicowego czy centrowo-lewicowego, jest zachowanie dobrych relacji z Europą Środkową – mówi DGP były szef Mosadu Dani Jatom.

Izraelczycy wybierali wczoraj nowy skład Knesetu. Oficjalne wyniki zapowiedziano na dzisiejszy poranek. Do zamknięcia tego numeru nie był znany zwycięzca parlamentarnego wyścigu, ale i tak pierwsze miejsce nie będzie przesądzać o tym, kto obejmie władzę. Misję skonstruowania rządu prezydent powierza bowiem temu, kto ma największe szanse na uzyskanie większości w parlamencie.

Według komentatorów może je mieć rządzący od dekady Binjamin Netanjahu, przywódca prawicowego Likudu. Pod warunkiem jednak, że w skład jego gabinetu wejdą skrajnie prawicowe i ortodoksyjne partie. Jego największy przeciwnik ‒ Binjamin Ganc może mieć problem z uzyskaniem większości. Prowadzona przez niego koalicja Niebiesko-Białych mogłaby objąć władze, gdyby zaprosiła do współpracy ugrupowania prawicowe.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Kpiarz (2019-04-10 14:23) Zgłoś naruszenie 22

    Polityka Ozraela wobec Polski będzie kontynuacją obecnej. Czyli najpierw opluć a potem wydoić........ 😁

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie