statystyki

Czy Theresa May przetrwa wiosnę?

autor: Jakub Kapiszewski25.03.2019, 07:28; Aktualizacja: 25.03.2019, 07:30
O spisku poinformowały w niedzielę niezależenie od siebie dwa brytyjskie dzienniki – „The Times” oraz „Daily Mail”.

O spisku poinformowały w niedzielę niezależenie od siebie dwa brytyjskie dzienniki – „The Times” oraz „Daily Mail”.źródło: DGP

W najbliższych dniach nad Tamizą mogą zapaść decyzje, od których zależy przyszłość brexitu i szefowej brytyjskiego rządu.

Chociaż szefowej brytyjskiego rządu już wielokrotnie przepowiadano wyprowadzkę z Downing Street 10, to May dotychczas okazała się niezatapialna. Tym razem jednak może być inaczej, bowiem nad zmianą na stanowisku premiera spiskują jej najbliżsi współpracownicy, czyli członkowie gabinetu – najwyżsi rangą członkowie rządu. – Koniec jest bliski. Za 10 dni May już nie będzie premierem – cytuje jednego z nich dziennik „The Times”.

May mógłby zastąpić w charakterze „technicznego” premiera jej obecny zastępca David Lidington, który objąłby funkcję szefa rządu na kilka miesięcy. Dałoby to konserwatystom kilka miesięcy oddechu przed wyborem nowego przewodniczącego, a w efekcie także nowego premiera. Alternatywnie na czele rządu mógłby stanąć obecny minister rolnictwa i środowiska Michael Gove.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie