Agata Kowalska: Tęczowe rodziny w Polsce potrzebują zabezpieczenia prawnego [OPINIA]

autor: Agata Kowalska22.03.2019, 07:42; Aktualizacja: 22.03.2019, 07:42
A czym jest ta straszliwa i niedopuszczalna adopcja dzieci przez osoby LGBTQ?

A czym jest ta straszliwa i niedopuszczalna adopcja dzieci przez osoby LGBTQ?źródło: ShutterStock

Czy społeczeństwo skrzywdzi dziecko pary jednopłciowej, nie tolerując jego rodziców lub rodzicielek? Istnieje taka możliwość. Ale dlaczego rozwiązaniem ma być zakaz adopcji dzieci przez gejów lub lesbijki, a nie karalność homofobicznej mowy nienawiści i przemocy motywowanej homofobią oraz – uwaga – edukacja równościowa w szkołach?

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Anka(2019-03-22 08:26) Zgłoś naruszenie 477

    To nie jest wina społeczeństwa, że większość denerwuje homoterror. LGBT rozpychają się coraz bardziej, chcą coraz więcej praw tylko dlatego, że są inni. No właśnie , inni czy normalni, bo odczytując niektóre wypowiedzi można mieć wrażenie, że sami nie mogą się zdecydować . Dlaczego jakiś facet (kobieta) ma mieć wieksza ochronę prawną od mechanika, miłośniczki pączków, łysego czy wysokiego tylko dlatego, że uprawia seks z osobą tej samej płci? Preferencje seksualne nie mogą decydować o przyznawaniu dodatkowych praw, a ochrona małżenstwa i rodziny przez Państwo nie jest tego zaprzeczeniem. LGBT nie stanowi wartości dodanej do zdolności reprodukcyjnych społeczeństwa, a małżeństwa heteroseksualne tak.

    Odpowiedz
  • krytyczny(2019-03-22 08:13) Zgłoś naruszenie 4611

    Szanowna Pani, priorytetem jest ochrona zdrowia i integralnego rozwoju dzieci z rodzin naturalnych lub wychowujących się w warunkach naturalnych (rodzice lub opiekunowie płci przeciwnej). Jeżeli dwie panie lub dwoje panów (osoby przecież dorosłe, od których można oczekiwać odpowiedzialnego zachowania) decyduje się na zafundowanie dziecku (czy to jednej z tych osób czy innego pochodzenia) takich problemów, to proszę nie przerzucać odpowiedzialności na społeczeństwo, oczekując, że dostosuje się ono do takiego nieodpowiedzialnego wyboru i będzie zobowiązane łagodzić jego konsekwencje. To nawet nie jest atak na jakiś światopogląd religijny a na same fundamenty natury i naturalnych związków ludzkich, jakie funkcjonują od zarania ludzkości.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ela(2019-03-22 08:53) Zgłoś naruszenie 365

    Szanowna p. Agato,nie rozumiem dlaczego jakieś tęczowe? rodziny?mają mieć nad przywileje? Pytałam moje dzieci,czy w ich szkołach są takie dzieci i czy są z tego powodu napiętnowane.Otóż szanowna pani dowiedziałam się ku mojemu zdziwieniu ,że takie dzieci są i że nikt nie traktuje je inaczej.Są traktowani jak wszyscy. Więc nie rozumiem tego ciągłego wmawiania ludziom homofobii.To obnoszenie się tym ,że ktoś jest LGBT staje się wręcz nie do zniesienia. Coraz bardziej przekonuje mnie ,że są to zaburzenia tak jak inne choroby z którymi człowiek się rodzi.

    Odpowiedz
  • ona(2019-03-22 09:20) Zgłoś naruszenie 318

    Dziecko partnera (partnerki) ma przecież swojego rodzica (ojca, matkę) naturalnego. Po co mu drugi/ druga.

    Odpowiedz
  • bg(2019-03-23 11:36) Zgłoś naruszenie 112

    Ja rozumiem, że może być trudno się pogodzić z niedoskonałością tego świata, ale taka jest rzeczywistość - jest zdrowa norma i są choroby.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-03-23 22:13) Zgłoś naruszenie 101

    Najnowsze badania amerykańskie pokazują, że dzieci ze związków homoseksualnych są kilkakrotnie bardziej narażone na wszelkiego rodzaju dolegliwości psychiczne i wykluczenia społeczne.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-03-23 20:11) Zgłoś naruszenie 101

    Słowo rodzina znaczy kobieta i mężczyzna tworzą zawiązek małżeński posiadają dzieci, żadne filozofie tego nie zmienią,nie spełnią życzeń inaczej mówiących i piszących.

    Odpowiedz
  • Kamil(2019-03-22 14:38) Zgłoś naruszenie 927

    Ktoś (na przykład 90% autorów powyższych komentarzy), kto swoje wyobrażenia o jedynie słusznym modelu rodziny stawia ponad dobro realnych dzieci, jedynie udaje troskę o nie. Nie ma moralnego prawa posługiwać się takimi argumentami. Równość małżeńska, związki partnerskie i prawo do adopcji to są podstawy równego traktowania i ochrony prawdziwych rodzin.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jakistam (2019-03-26 16:15) Zgłoś naruszenie 20

    Ja sie pytam dlaczego ci dewianci ukradli tecze dla dzieci jako swoj symbol?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz