Premier: Projekty dotyczące rozwoju komunikacji oraz Emerytury Plus jako pierwsze trafią do Sejmu

05.03.2019, 07:31; Aktualizacja: 05.03.2019, 08:11
"Ten problem chcemy zaadresować bardzo szybko. To będzie pierwsza legislacja, która wraz z ustawą o Emeryturze Plus trafi do Sejmu. Już w kwietniu, w maju my będziemy gotowi po stronie budżetu państwa, żeby dystrybuować środki do poszczególnych powiatów. Tych, które będą w stanie logistycznie, operacyjnie obsłużyć odbudowę tych linii - nazwijmy je umownie PKS-owymi, bo nie chodzi o to, żeby dawny PKS wszędzie jeździł, bo to mogą być prywatne firmy przewozowe" - podkreślił premier.

"Ten problem chcemy zaadresować bardzo szybko. To będzie pierwsza legislacja, która wraz z ustawą o Emeryturze Plus trafi do Sejmu. Już w kwietniu, w maju my będziemy gotowi po stronie budżetu państwa, żeby dystrybuować środki do poszczególnych powiatów. Tych, które będą w stanie logistycznie, operacyjnie obsłużyć odbudowę tych linii - nazwijmy je umownie PKS-owymi, bo nie chodzi o to, żeby dawny PKS wszędzie jeździł, bo to mogą być prywatne firmy przewozowe" - podkreślił premier.źródło: PAP
autor zdjęcia: Hanna Bardo

W pierwszej kolejności do Sejmu trafią projekty dot. rozwoju komunikacji oraz Emerytury Plus; w kwietniu, maju będziemy gotowi dystrybuować środki do poszczególnych powiatów na odbudowę linii autobusowych - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (7)

 • Inspektor Pracy(2019-03-05 09:55) Zgłoś naruszenie 60

  My już nie prosimy ,już żądamy !, długoletni pracownicy z 45 letni stażem pracy ,zatrudnieni z przed Ustawy POmostowej w szkodliw i nieb warunkach pracy ,w soboty i święta jak podczas rocznicy w Jastrzębiu stwierdziłeś -oczekują Emerytur które Dudy Im przyrzekliście. Nie można mówić „nie ma pieniędzy” : gdyż rozdaliśmy potrzebującym ,nie "wypłacajac " należnosci swoim "długoletnim robotnikom. "

  Odpowiedz
 • Podziekowanie(2019-03-05 09:57) Zgłoś naruszenie 50

  ...Jako stały i zawzięty wyborca, emeryt a zarazem ,radny z PO, chciałem Panu oficjalnie podziękować za to ,że jak nie jesteśmy przy władzy to Wy nam i naszym dzieciom oraz wnukom ładujecie forsę. Lecz gdy już jesteśmy przy władzy to i tak sami siebie finansujemy, Jak by nie było to my zawsze górą a na Was to już tylko frajerzy i jak wytrzeźwieją , pijaczkowie z pod budki z piwem będą głosować. Głosy jeszcze macie lecz zaufanie u robotników tracicie

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • KOR&Nel(2019-03-05 10:12) Zgłoś naruszenie 30

  Przez 15 lat podnosili płace, premie, nagrody elitom politycznym kosztem emerytów okradzionych z rzeczywistych waloryzacji a teraz niewiniątko chce aby emeryci wycofali się na trzeci plan, najlepiej do grobowców albo urn. Tupeciarz, który kosił milionowe kwoty z banku a teraz pozwala kosić bajońskie kwoty kolesiom partyjnym powinien zamilknąć na zawsze.

  Odpowiedz
 • Bajka z Morałem(2019-03-05 12:10) Zgłoś naruszenie 10

  A co masz dla 58+ gdzie nic z ZUS????? Zlikwidowano pomostówki dla Polaków w wieku 60 lat , bo dotyczą tylko warunków szczególnych , które trzeba udowodnić w PIS-Sądzie. Zlikwidowano emerytury po 40 latach pracy , bez względu na wiek.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie