statystyki

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych: Innowacje w medycynie mogą przynieść oszczędności

28.02.2019, 08:00; Aktualizacja: 28.02.2019, 08:00
Jak poprawiać dostęp pacjentów do nowoczesnych technologii medycznych? Jakie korzyści ze stosowania nowatorskich rozwiązań mają system opieki zdrowotnej i cała gospodarka?

Jak poprawiać dostęp pacjentów do nowoczesnych technologii medycznych? Jakie korzyści ze stosowania nowatorskich rozwiązań mają system opieki zdrowotnej i cała gospodarka?źródło: ShutterStock

60 sesji w pięciu blokach tematycznych, ok. 400 prelegentów, trzy wydarzenia towarzyszące – tak, w największym skrócie można zapowiedzieć IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych.

Jak poprawiać dostęp pacjentów do nowoczesnych technologii medycznych? Jakie korzyści ze stosowania nowatorskich rozwiązań mają system opieki zdrowotnej i cała gospodarka? W jaki sposób finansować wdrażanie do praktyki klinicznej najbardziej efektywnych innowacji? Jakie kryteria zasadności inwestowania w nowe terapie przyjąć powinno zarówno państwo, jak i przemysł? To sprawy, które obok kwestii związanych z finansowaniem i kadrami, zostaną poruszone podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

– Nie zabraknie programowych nowości. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie konferencja „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych” (NTEC), a także konkurs Start-Up-Med, mający na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich rozwiązań w zakresie technologii medycznych – mówi redaktor naczelny portalu i magazynu „Rynek Zdrowia” Wojciech Kuta. NTEC będzie okazją do zapoznania się z technologicznymi nowościami stosowanymi w kardiologii.

Wzmocnieniem merytorycznej debaty o przyszłości nowych technologii w medycynie będzie kierowany do kreatywnych autorów innowacji konkurs Start-Up-Med. Jego celem jest wybór i wyróżnienie start-upów – najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe, a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. Zainteresowanie konkursem Start-Up-Med było zdaniem organizatorów całkiem duże ‒ przysłano opisy 32 rozwiązań. Zgłoszone start-upy oceni grono ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. znakomici klinicyści, naukowcy, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, liderzy krajowego przemysłu medycznego.


Pozostało jeszcze 39% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie