statystyki

IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych: Innowacje w medycynie mogą przynieść oszczędności

28.02.2019, 08:00; Aktualizacja: 28.02.2019, 08:00
Jak poprawiać dostęp pacjentów do nowoczesnych technologii medycznych? Jakie korzyści ze stosowania nowatorskich rozwiązań mają system opieki zdrowotnej i cała gospodarka?

Jak poprawiać dostęp pacjentów do nowoczesnych technologii medycznych? Jakie korzyści ze stosowania nowatorskich rozwiązań mają system opieki zdrowotnej i cała gospodarka?źródło: ShutterStock

60 sesji w pięciu blokach tematycznych, ok. 400 prelegentów, trzy wydarzenia towarzyszące – tak, w największym skrócie można zapowiedzieć IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych.

Jak poprawiać dostęp pacjentów do nowoczesnych technologii medycznych? Jakie korzyści ze stosowania nowatorskich rozwiązań mają system opieki zdrowotnej i cała gospodarka? W jaki sposób finansować wdrażanie do praktyki klinicznej najbardziej efektywnych innowacji? Jakie kryteria zasadności inwestowania w nowe terapie przyjąć powinno zarówno państwo, jak i przemysł? To sprawy, które obok kwestii związanych z finansowaniem i kadrami, zostaną poruszone podczas IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach.

– Nie zabraknie programowych nowości. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie konferencja „Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych” (NTEC), a także konkurs Start-Up-Med, mający na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich rozwiązań w zakresie technologii medycznych – mówi redaktor naczelny portalu i magazynu „Rynek Zdrowia” Wojciech Kuta. NTEC będzie okazją do zapoznania się z technologicznymi nowościami stosowanymi w kardiologii.

Wzmocnieniem merytorycznej debaty o przyszłości nowych technologii w medycynie będzie kierowany do kreatywnych autorów innowacji konkurs Start-Up-Med. Jego celem jest wybór i wyróżnienie start-upów – najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe, a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. Zainteresowanie konkursem Start-Up-Med było zdaniem organizatorów całkiem duże ‒ przysłano opisy 32 rozwiązań. Zgłoszone start-upy oceni grono ekspertów, wśród których znaleźli się m.in. znakomici klinicyści, naukowcy, przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, liderzy krajowego przemysłu medycznego.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie