statystyki

Były szef Federalnego Biura Śledczego: Trump może być zasobem Rosji

autor: Jakub Kapiszewski21.02.2019, 07:12; Aktualizacja: 21.02.2019, 07:54
Pod adresem 45. lokatora Białego Domu przez ostatnie trzy lata kierowano wiele oskarżeń, ale żadne nie było tak ciężkie, jak słowa byłego p.o. szefa FBI Andrew McCabe’a o tym, że Trump może być rosyjskim zasobem.

Pod adresem 45. lokatora Białego Domu przez ostatnie trzy lata kierowano wiele oskarżeń, ale żadne nie było tak ciężkie, jak słowa byłego p.o. szefa FBI Andrew McCabe’a o tym, że Trump może być rosyjskim zasobem.źródło: ShutterStock

Pod adresem 45. lokatora Białego Domu przez ostatnie trzy lata kierowano wiele oskarżeń, ale żadne nie było tak ciężkie, jak słowa byłego p.o. szefa FBI Andrew McCabe’a o tym, że Trump może być rosyjskim zasobem. Słowo „asset”, którego użył McCabe, znaczy także osobowe źródło informacji. Komentarz padł podczas wywiadu dla CNN. – Czy wciąż pan uważa, że prezydent może być rosyjskim zasobem? – zapytał dziennikarz. – Myślę, że to możliwe. Myślę, że właśnie dlatego zaczęliśmy nasze śledztwo. Jestem ciekaw, jako ono się skończy – odparł jego rozmówca.

McCabe odnosi się do śledztwa, które prowadzi były szef FBI Robert Mueller. Jego celem jest wyjaśnienie kontaktów między otoczeniem Trumpa a Rosją. To w ramach tego śledztwa postawiono zarzuty Paulowi Manafortowi, jednemu z szefów kampanii wyborczej Trumpa. Zanim jednak zastępca prokuratora generalnego Rod Rosenstein zdecydował o ściągnięciu Muellera z emerytury do prowadzenia śledztwa, to właśnie McCabe podjął decyzję o otwarciu innego dochodzenia, które miało ustalić, czy Trump już jako prezydent nie próbował doprowadzić do obstrukcji wymiaru sprawiedliwości.

Wszystkie te wydarzenia są związane ze zwolnieniem przez Trumpa w maju 2017 r. stojącego na czele FBI Jamesa Comeya.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie