Nauczyciel musi zapłacić 140 tys. zł za śmierć licealistów w lawinie. Trwa internetowa zbiórka

10.02.2019, 13:50; Aktualizacja: 10.02.2019, 19:06
Tatry

Tatryźródło: ShutterStock

Z inicjatywy grupy mieszkańców Tychów w internecie rozpoczęła się zbiórka pieniędzy dla emerytowanego nauczyciela, który 16 lat temu organizował wyprawę licealistów na Rysy, zakończoną śmiercią ośmiu osób w lawinie. Decyzją sądu geograf ma zapłacić 140 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz ojca dwóch ofiar.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • nie warto być dobrym w naszym kraju(2019-02-10 15:10) Zgłoś naruszenie 186

    twierdzą, że się angażował, że był dobry, no i po co, w naszym kraju nie wolno być dobrym, bo jak jestem dobra to mam najniższe wynagrodzenie po tylu latach pracy wystarczające mi na miskę ryżu a teraz jeszcze na starość ********** na młodych zdrowych jak byk rodziców tj. na 500+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • opt(2019-02-10 15:32) Zgłoś naruszenie 20

    wyborcza.pl/1,76842,1320260.html -n warto przeczytać

    Odpowiedz
  • Tyszanka(2019-02-10 17:34) Zgłoś naruszenie 40

    Rodzice niepełnoletnich uczniów muszą podpisać zgodę na udział dziecka w w wycieczce. Nawet pełnoletni syn musiał wspomnieć ( conajmniej), że na wyjazd się wybiera. Pewnie rodzice wyrazili niepokój - znam to zachowanie. Tym razem tymi słowami nie udało się „zaczarować” rzeczywistości. Życie skończyło się nie tylko dla rodziców uczniów, którzy zginęli.

    Odpowiedz
  • antyurzedas(2019-02-10 19:27) Zgłoś naruszenie 232

    Oczywiście winny jest tylko ten biedny nauczyciel, a to dyrektorka szkoły powinna zażądać wynajęcia przewodnika i wykupienia ubezpieczenia OC i nie byłoby problemu bo każdy by dostał odszkodowanie. Jakim trzeba być *********** żeby po 14 latach domagać się odszkodowania. Kolejny skandal że miasto nic nie musi płacic bo im sie przedawniło a nauczycielowi nie, chyba kazdemu powinno sie przedawnic w takim samym czasie. Pewnie gdyby miasto miało dostac pieniadze to by nie bylo przedawnienia.

    Odpowiedz
  • erwin(2019-02-10 21:14) Zgłoś naruszenie 71

    Być może jednak miasto ajko organ prowadzacy szkołę - szkołę w której nauczyciel nauczył wielu uczniów tego miasta - mogłoby np. połowę tej kwoty dorzucić?

    Odpowiedz
  • Uwaga(2019-02-11 08:12) Zgłoś naruszenie 31

    Niewiadomo czy to wogole sie zadzialo. Nie zapominajcie jak jest teraz atmosfera wokol oswiaty. Jest prawdopodobne ze wladza dąży do prywatyzacji szkół. To duże pieniądze. Znajdą się chętne, mające duże pensje asystentki NBP do prowadzenia sieci szkół. Będą miały poparcie polityków. A poziom nauczania? A kogo to obchodzi? Wszyscy politycy cenią srebrniki, a nie mądrość i wiedzę.

    Odpowiedz
  • Ted(2019-02-11 10:42) Zgłoś naruszenie 90

    Chciało się geografowi pracować kilka dni , jako opiekunowi wycieczki,za friko (społecznie),to teraz za tę bezinteresowność przyjdzie mu zapłacić.

    Odpowiedz
  • w2d(2019-02-11 15:08) Zgłoś naruszenie 13

    Cytat z artykułu: "Nie mając bowiem uprawnień do prowadzenia górskich wycieczek dzieci, poprowadził wyprawę w niebezpiecznych okolicznościach, w pogarszających się warunkach atmosferycznych. Został prawomocnie skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu." Dobre serce nie zwalnia ze szczególnej dbałości o powierzone osoby. Fascynacja górami nie zwalnia od myślenia. Ludzie, co wy piszecie ??? Wina tego nauczyciela została udowodniona. Nie było pewnie możliwości przewidzenia tak strasznych następstw, ale on został skazany. Dlatego, że nie wywiązał się dobrze z powierzonego mu zadania opieki nad uczniami.

    Odpowiedz
  • Yankee (2019-02-11 20:56) Zgłoś naruszenie 01

    Ucznia, trzeba przygotować do obrony Ojczyzny, nie ma taryfy ulgowej, albo przeżyjesz albo zdechniesz bo jesteś słaby. Synowie tego gościa okazali się słabi więc trudno zginęli i pewnie Polska i tak nie miałby z nich wielkiego pożytku w czasie wojny!

    Odpowiedz
  • Renata W.(2019-02-15 09:32) Zgłoś naruszenie 00

    Na co temu ojcu pieniądze? Życie synom przywróci? Sąd jest absolutnie bezduszny!!! A miasto jako organ nadrzędny dla szkoły bezwzględnie powinno >1/2 kwoty dołożyć. Nauczyciel nie pojechał w Tatry jako osoba prywatna. Współczuję geografowi z całego serca i życzę mu sił i nadziei mimo wszystko. Tylko ci, którzy nic nie robią nie popełniają błędów.

    Odpowiedz
  • ja(2019-02-23 07:12) Zgłoś naruszenie 00

    Mirosław S. a nie Mirosław Sz.. W dwuznakach w inicjale pozostawia się tylko pierwszą literę. Wyjątek to dwuznak "ch"

    Odpowiedz