Zalewska o wynagrodzeniach nauczycieli: W historii podwyżek nigdy nie było takich kwot

05.02.2019, 10:14; Aktualizacja: 05.02.2019, 10:48
Anna Zalewska

Anna Zalewskaźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

Minister edukacji Anna Zalewska podkreśliła, że nauczyciele w historii podwyżek wynagrodzeń nigdy w tak krótkim czasie nie otrzymali takich kwot. "Jestem z tego bardzo dumna. Nadrabiamy dramatyczną zaległość, która powstała za naszych poprzedników" - dodała.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (40)

  • nauczycielka(2019-02-05 11:35) Zgłoś naruszenie 542

    Jakie znowu "stałe" dodatki dla wyrózniajacych się?? Te 100 zł brutto w pierwszym roku, obiecane od wrzesnia 2020, ale tylko na okres od oceny do oceny - to staly doodatek, którym minister się chwali? A kryteria wykraczające poza nauczycielskie obowiązki! Litosci... Odebraliście nauczycielom miliardy, zmieniając i wydlużając procedurę awansów o 5 lat. Może dośc tych bajek??

    Odpowiedz
  • Mural(2019-02-05 12:04) Zgłoś naruszenie 420

    "Mam zaufanie do nauczycieli. Nie wyobrażam sobie, że nie będą przeżywać ze swoimi uczniami ich egzaminów. To przecież życiowa sprawa. Nie wierzę, że nauczyciel powie rodzicowi, by utrzymywał przez rok niestudiujące dziecko. Uczelnie przecież nie zaczekają. Ja ufam nauczycielom" - powiedziała minister Zalewska. ///// nauczyciele nauczyli się liczyć pieniądze. I żadne tam starodawne misje i powołania nie skutkują. Gdy patrzymy na nasze rachunki i wydatki, nie widzimy zniżek dla misjonarzy.Co do utrzymywania przez rok niestudiującego dziecka: rodzice często utrzymują studiujących oraz pracujących za grosze, min. młodych nauczycieli. Takie frazesy, w które p. Zalewska nie wierzy. I nie wierzyła, gdy odchodziła z zawodu do polityki. I nie po to idzie do PE!Co do nauczycieli, to nie każdy ma zamożnych współmałżonków. Dlaczego nikt nie analizuje warunków życia nauczycieli???

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • nn(2019-02-05 12:09) Zgłoś naruszenie 471

    "Jej zdaniem, procedury egzaminacyjne są tak złożone, że niemożliwy jest protest, bo oznaczałoby to, że nie będzie w ogóle egzaminów." Właśnie dlatego jeśli ministerstwo się nie ogarnie protest będzie. Jest to bardzo realne. Bo mamy dość mydlenia oczu. Postulat jest jasny, żadnych dodatków a podniesienie pensji zasadniczej. I ten 1000zł netto nie jest czymś bardzo wygórowanym bo od 2012 roku pensja średnia wzrosła o 45% a minimalna o 50%.

    Odpowiedz
  • Zalamany(2019-02-05 12:16) Zgłoś naruszenie 573

    Same kłamstwa. Ta wielka podwyżka to 280 zlotych podzielone na trzy raty po 93zł.

    Odpowiedz
  • Max(2019-02-05 12:37) Zgłoś naruszenie 472

    WIEMY doskonale ile zarabiają nauczyciele, widzieliśmy paski wynagrodzeń, a Pani opowiada wciąż te same bajki !! A te wasze podwyżki przez trzy lata, co roku po 5 %, to mają być te gigantyczne pieniądze ? Dla mnie to jest skandal, niech Pani i koledzy z partii sami pracują za 2700 netto, ewentualnie z dodatkami -motywacyjny i wychowawstwo za 3100 po 25 latach pracy jako nauczyciel z najwyższym stopniem -dyplomowany !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • V.23(2019-02-05 13:08) Zgłoś naruszenie 443

    Ale My nie mamy zaufania do tej Minister, która jest za rządem a nie za nauczycielami.

    Odpowiedz
  • Wik(2019-02-05 13:17) Zgłoś naruszenie 431

    Mówi o dzieciach i młodzieży....Ale zapomina,że nauczyciele też mają dzieci.

    Odpowiedz
  • Anka(2019-02-05 14:26) Zgłoś naruszenie 481

    Obdarliscie nas z godnosci.Misja i Pani "zaufaniem" nie zaplace rachunkow i nie zapewnie przyszlosci studiujacemu synowi.Nie wspomnie o utrzymaniu go na studiach. moja pensja to zapewne mniej niz kosztuje Pani jedna torebka czy para butow.Wstydz sie Polsko za takie traktowanie nauczycieli

    Odpowiedz
  • Caribe(2019-02-05 14:35) Zgłoś naruszenie 250

    Uwierzę jak zobaczę. Na razie podwyżkowe echo na koncie.

    Odpowiedz
  • oby na srebrne bylo wiecej (2019-02-05 14:52) Zgłoś naruszenie 391

    W państwie, w którym rozdaje się 500+ i ogromne plusy na prawo i lewo także dla dzieci obcokrajowców nie ma na podwyżki dla nauczycieli. Nikt nie kryje się z tym, że inwestowanie w nauczycieli i edukację nie jest celem władzy. Celem jest opłacanie wyborców dla własnych NPB i Srebrna plus. Głupi naród pobiegnie za szybkim i łatwym pieniądzem, a władza w nagrodę znajdzie pieniądze na duże podwyżki dla policji i zaostrzy prawo karne swoim wyborcom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel(2019-02-05 16:09) Zgłoś naruszenie 381

    Pani Anno, proszę zacząć sobie wyobrażać ten protest. 😉

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sofija(2019-02-05 18:29) Zgłoś naruszenie 320

    A ja sp......m na świadczenie kompensacyjne. Mam dość tego dziadostwa i bagna. Od września śpię do góry brzuchem i nareszcie zacznę żyć. Dziecko odchowane, szkoło adieu. Nie myślę tyrać do śmierci i jako babcia dreptać do szkoły i umrzeć w pracy..

    Odpowiedz
  • ABC(2019-02-05 18:52) Zgłoś naruszenie 261

    My nie mamy zaufania do pani minister ! Mam syna i chciałabym wysłać go na studia ale przez tą minister nie stać mnie . Wszystko tak szalenie drożeje a ona o tych żenujących kwotach jakie dodaje do jałmużny nazywa podwyżką. Tylko 1000zl podwyżki da realne zaniechanie strajku. Na wszystko mają, rozdają na lewo i prawo miliardy tylko na nauczycieli którzy mają wychować młodzież nie ma... Koniec z poniżaniem nas !!!

    Odpowiedz
  • Wrrr(2019-02-05 18:55) Zgłoś naruszenie 301

    W historii MEN nigdy nie było takich kłamstw i matactw !!!

    Odpowiedz
  • Belfer(2019-02-05 19:04) Zgłoś naruszenie 250

    Zabrano dodatki,wydłużono awans zawodowy z 10 do 15 lat i tak właśnie z zabranych nauczycielom pieniędzy sfinansowano "podwyżkę"w 2018 r ,około 2 % .De dacto niektórzy dostali mniejsze wynagrodzenie na konto niż przed "podwyżką".Teraz obiecuje się kolejny ochłap, między 80 a 120 zł .Gruszki na wierzbie obiecuje się od września.Szumnie zapowiadane 5 % bez zabezpieczenia w tegorocznym budżecie.Nie wspominając,że jest to przesunięcie niesamowitej "podwyżki" ze stycznia 2020 r.Do średniej krajowej wciąż przepaść.MEN mami dodatkami za wyróżniającą pracę,ale pieniędzy wystarczy dla 10 % nauczycieli.To jawna dyskryminacja. Publiczne manipulowanie danymi na stronie MEN w celu dezinformacji społeczeństwa jest na początku dziennym.Skandal.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ala(2019-02-05 19:14) Zgłoś naruszenie 150

    13 pensji w ciągu roku X ok. 700 000 nauczycieli X 1000PLN = 9.100.000.000 PLN przy czym ten tysiąc złotych jest kwotą brutto czyli z tych nieco ponad 9 miliardów potrzebnych na sfinalizowanie żądanej podwyżki 1/3 i tak wróci do budżetu państwa z tytułu podatków i innych obciążeń. Tak więc znowu dezinformacja, skąd bowiem wzięło się tych 15 - 18 miliardów PLN?????????????????

    Odpowiedz
  • kazcadu.a(2019-02-05 20:20) Zgłoś naruszenie 190

    75 100 zł premii otrzymała w ubiegłym roku minister edukacji narodowej Anna Zalewska (53 l.). To więcej niż roczna pensja nauczyciela dyplomowanego! - cytuję za SuperExpressem: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/minister-z-gigantyczna-nagroda-a-nauczyciele-bez-podwyzek-aa-hg27-RoUw-sLBx.html Rzeczywiście takich kwot nigdy nie było. Czy to prawda, że to się Pani należało, Pani minister? Kompletnie mnie przy tym nie interesuje, czy oddała Pani te pieniądze na Caritas. Fakt jest faktem. A nam com się należy ? - 166 złotych brutto?

    Odpowiedz
  • sas stary belfer(2019-02-05 21:15) Zgłoś naruszenie 210

    Zapomniał wół jak cielęciem był. Masakra. Widocznie jeszcze nie pracowała w szkole za Szanownego i szanowanego Pana Ministra Samsonowicza. Było jeszcze biednie, ale podwyżki i wyrównania były. A nie jak teraz. Niestety coraz gorszych ministrów ma polska szkoła. Na szczęście mam niedużo do emerytury i tylkko mogę współczuć młodszym koleżankom i kolegom. Miejmy nadzieję, że gorzej już nie będzie. Pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz