Wzrost długości życia wyhamował. Tylu Polaków nie umierało od czasów wojny

autor: Janusz K. Kowalski, Klara Klinger04.02.2019, 07:41; Aktualizacja: 04.02.2019, 08:00
społeczeństwo ludzie

Nie wiadomo, dlaczego ludzie umierali częściej, niż wynikałoby to ze struktury demograficznej. Dane o przyczynach udostępniane są przez GUS z rocznym opóźnieniem.źródło: ShutterStock

Taka liczba zgonów jak w 2018 r. była przewidywana dopiero na lata 30. Wzrost długości życia wyhamował. Zabijają nas palenie tytoniu, nieprawidłowa dieta oraz wysokie ciśnienie krwi. I nieświadomość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (46)

  • Kiedyś całe życie pracowałeś w 1 Firmie(2019-02-04 09:07) Zgłoś naruszenie 651

    Teraz nie wiesz co będzie jutro, a jedno co pewne to kredyt mieszkaniowy spłacany do 70-tki...Na szczęście Stres zabije wcześniej.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ZUS zaciera rączki ze szczęscia(2019-02-04 09:25) Zgłoś naruszenie 544

    Płacisz składki emerytalne - ale jest pewne że większość emerytury nie dożyje albo równo w wieku 67 lat odejdzie jak Kora, Wodecki i cała masa innych którzy umarli bardzo wcześnie. Poza tym Demografia zrobi szybko swoje. W Polsce szybko odejdą te najliczniejsze powojenne wyże demograficzne, które już stoją nad grobem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Smog!(2019-02-04 09:32) Zgłoś naruszenie 5819

    Smog nas też zabija. Mamy normy 2 razy wyższe niż w unii, a w okresie jesienno - zimowym i tak są notorycznie przekroczone. I własnie w tych smogowych miesiącach najwięcej ludzi umiera.

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • GREEN(2019-02-04 09:48) Zgłoś naruszenie 2738

    Bo rzadzi PIS !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janusz I(2019-02-04 10:06) Zgłoś naruszenie 5427

    Zabija bieda emerytów i rencistów olanych przez PiS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • enett(2019-02-04 11:33) Zgłoś naruszenie 2923

    Na pewno na zdrowie wpływa większe spalanie węgla, brak walki ze smogiem i wycinka drzew.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wiem(2019-02-04 12:27) Zgłoś naruszenie 434

    Więcej rakotwórczego KARAGENU w nabiale (głównie śmietanki), wiecej chemtrails, wiecej chemii w zywnosci a mniej chleba WYŁĄCZNIE z wody, maki i soli. W kolejnych latach - kolejne rekordy. Czy wiecie, że paragony sklepowe zawierają trujące i rakotwórcze chemikalia ? Blakną nie z powodu tuszu, tylko z powodu papieru. Kasjerki powinny pracować w rękawiczkach, na Zachodzie już tak jest. Dlatego wolę niemieckiego kotleta z Biedronki niż polską padlinę nie z sieciówek. A karagenu akurat nie zawiera śmietanka marki TESCO. Ciekawe ? Do mąki dodawane są związki aluminium, aby była bielsza, a zboża traktuje się ********** aby lepiej wysychały, bo lepsza cena w skupie jest gdy lżejsze,ale suche, niz cięższe i wilgotniejsze.

    Odpowiedz
  • Zabija nas(2019-02-04 13:06) Zgłoś naruszenie 4710

    ... smog, mięso chorych zwierząt, jedzenie nafaszerowane konserwantami i stres oraz nerwy spowodowane gadającymi głowami w TVP.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-02-04 13:42) Zgłoś naruszenie 280

    W ZUS-ie strzelają korki ...

    Odpowiedz
  • Inga(2019-02-04 13:43) Zgłoś naruszenie 80

    Dlaczego w prezentacji na mapie -pominięto dane dotyczące woj. pomorskiego?

    Odpowiedz
  • Polak(2019-02-04 14:01) Zgłoś naruszenie 346

    Emeryci nie maja na leki,Ludzie szukają promocji nie patrząc na jakość żywności.Liczy się cena,by starczyło do końca miesiąca.A panowie posłowie napełniają sobie kieszenie,budują sobie pomniki.A za ich wybór do parlamentu odpowiada głupota podzielonych Polaków.W Polsce może być tylko gorzej,Taka już jest nasza natura.

    Odpowiedz
  • garu(2019-02-04 14:06) Zgłoś naruszenie 69

    uwaga Pańśtwo zaraża cukrzycą i nadciśnieniem .....to wirus !!!! specjalnie skomponowany przez labolatoria firm farmaceutycznych

    Odpowiedz
  • Arek(2019-02-04 14:20) Zgłoś naruszenie 2520

    czytając niektóre komentarze mam wrażanie,że w latach 2007-2015 ludzie w Polsce dożywali setki,emerytury były po 3 tyś,psy nie gryzły,a ludzie na ulicach dawali sobie kwiatki.Tak to nigdy nie dojdziemy do poważnej rozmowy.

    Odpowiedz
  • Andrzej B.(2019-02-04 14:22) Zgłoś naruszenie 141

    .....wynika jednak, że Polacy sami są sobie winni...... Trzeba zapamiętać nazwiska autorów tego tekstu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xcv(2019-02-04 14:22) Zgłoś naruszenie 330

    o przyczyny należy zapytać lekarzy.... chociaż nie, przecież od jakiegoś czasu oni nie maja czasu na rozmowę z pacjentem, czas oczekiwania jest taki, że można zapomnieć, że się do lekarza kiedyś zapisywało i człowiek się przyzwyczaja do dolegliwości, która go powoli zabija

    Odpowiedz
  • Barbara(2019-02-04 14:25) Zgłoś naruszenie 515

    zabija nas przede wszystkim kiepska służba zdrowia, brak dostępu do lekarzy i i bardzo niski poziom opieki szpitalnej. jesteśmy biedni jak kraje trzeciego świata a nawet biednijsi , dlatego umieralność wzrasta.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2019-02-04 14:52) Zgłoś naruszenie 592

    Długotrwały stres , niezdrowa żywność, brak stabilnej pracy+ mobbing, brak dostępu do tanich mieszkań / bez brania ogromnych kredytów spłacanych do emerytury /, płace dla większosci na śmiesznie niskich poziomach itd. Jesli przy tym nie ma miłości i wsparcia w związku, a także i rodzinie , to dramat gotowy. Nie umiemy się cieszyć z małych rzeczy i ciągle gonimy króliczka. Przystopujmy i zastanówmy się czy warto tak żyć. My nawet sasiada za ścianą czesto nie znamy.W latach 60/70/80 wszyscy żyliśmy na podobnym poziomie, Jakie wtedy imprezy organizowaliśmy na swoich 40/50 metrach. U mnie w domu nigdy nie było mniej niż 20 osób, a i muzyka na żywo była.Dzięki mojej mamie, która, to na wysłużonym Kasprzaku " nagrywała mam te taśmy do dziś. Moje dorosłe dzieci nie mogą uwierzyć, że taki fajne imprezy się odbywały.My z siostrą jako dzieci zawsze czekałyśmy na gości moich rodziców, bo wiedzialyśmy , że zabawa będzie udana. O zabawach w karnawale nie wspomnę. Był czas na pracę , naukę i zabawę.

    Odpowiedz
  • i to by było na tyle(2019-02-04 15:05) Zgłoś naruszenie 00

    Bo drzewiej nie było takich różnic płacowych jak dziś. Emerytko, po dwóch wojnach i mordach, wyjechanie z kraju tzw. ambitnych i prawych u żłoba, wzięcia czarnej komuny za twarz, zatkało gęby nienawiści i złości ze strony czarnej komuny, dobrze urodzonych, a ten co dobrze zabiał nie chwalił się tym. A chętnie bogatsi się zrzucali. Teraz można ofiarować ubogim zbędne rzeczy - co i tak lepiej robi zachód niż katoprawacy.

    Odpowiedz
  • R(2019-02-04 16:15) Zgłoś naruszenie 272

    Wizyta do neurochirurga, rejstracja dziś, termin wizyty 21marzec 2021 roku. To nie pomyłka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zxc(2019-02-04 16:41) Zgłoś naruszenie 331

    Jeśli się nie weźmie ktoś na poważnie za służbę zdrowia, to niedługo będziemy 20 milionowym krajem... Żadne 500+ nie pomoże.

    Odpowiedz