Brytyjski rząd zirytowany nazwaniem przez UE Gibraltaru "kolonią"

01.02.2019, 14:08; Aktualizacja: 01.02.2019, 14:09
W fragmencie dotyczącym Gibraltaru określono to terytorium "kolonią brytyjskiej Korony" i zamieszczono przypis dotyczący sporu Hiszpanii z Wielką Brytanią o zwierzchnictwo nad nim.

W fragmencie dotyczącym Gibraltaru określono to terytorium "kolonią brytyjskiej Korony" i zamieszczono przypis dotyczący sporu Hiszpanii z Wielką Brytanią o zwierzchnictwo nad nim.źródło: ShutterStock

Brytyjski rząd zareagował w piątek ze złością na nazwanie Gibraltaru "kolonią brytyjskiej Korony" w oficjalnym dokumencie Unii Europejskiej, podkreślając, że "jest kompletnie nieakceptowalne, aby określać Gibraltar w ten sposób".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • żenada propagandowa(2019-02-01 15:46) Zgłoś naruszenie 22

  Gibraltar (zniekształcone arab. جبل طارق – Dżabal Tarik, „góra Tarika”)[3] – brytyjskie terytorium zamorskie na południowym wybrzeżu Półwyspu Iberyjskiego, u wyjścia Morza Śródziemnego na Ocean Atlantycki; zajmuje powierzchnię 6,55 km²[4], od północy graniczy z hiszpańską prowincją Kadyks. Charakterystycznym obiektem górującym nad terytorium jest Skała Gibraltarska. W przeszłości ważna baza Royal Navy, obecnie gospodarka terytorium bazuje głównie na turystyce, handlu, usługach finansowych, sektorze żeglugi morskiej oraz podatku od zakładów bukmacherskich[5].Gibraltar jest przedmiotem sporu terytorialnego pomiędzy Wielką Brytanią i Hiszpanią. Spór ten zaostrzył się po decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z UE[6].... wikipedia Gdyby nie brexit mógłby nadal być kolonią i wszystko byłoby w najlepszym porządku. To Krym jest oficjalnie kolonią rosyjską.

  Odpowiedz
 • Liki(2019-02-04 13:41) Zgłoś naruszenie 32

  Odebrać Brytyjczykom. Niech się zwijaja

  Odpowiedz
 • Świadomy(2019-02-04 21:23) Zgłoś naruszenie 31

  Indie, Australia i Nowa Zelandia także same "suwerennie" zadecydowały o swojej "niepodległości"... Jasne... Zrzygać się można czytając te klozetowe usprawiedliwienia wyspiarskich nierobów masońskich Bleeee...

  Odpowiedz
 • jANEK(2019-02-05 08:19) Zgłoś naruszenie 21

  PONAD 90 % MIESZKAŃCÓW GIBRALTARU ZAGLOSOWAŁO ZA POZOSTANIEM W UK, GDYŻ KORZYSTAJĄ NA TYM. GIBRALTAR JEST RAJEM PODATKOWYM I Z TEGO ŻYJĄ, TRUDNO WIĘC OCZEKIWAĆ ŻE ZECHCĄ ZMIENIĆ TEN STAN RZECZY. JEŚLIBY PRZESTAŁ BYĆ TAKIM RAJEM, TO NIE MIELIBY POWODÓW DO UTRZYMYWANIA BLISKICH RELACJI Z KORONĄ BRYTYJSKĄ. TAKIE KWESTIE JAK POCZUCIE WŁASNEJ TOŻSAMOŚCI CZY WRĘCZ BRYTJSKIE JEST TU MARGINALNE. ZGODZIĆ SIĘ NALEZY, ŻE GIBRALTAR TO RELIKT IMPERIALNEGO DZIEDZICTWA I JEGO UTRYZMYWANIE NIE MA SENSU.

  Odpowiedz
 • trojan(2019-02-10 19:22) Zgłoś naruszenie 10

  Prawda boli brytolow ...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie