Salvini przebywa w Warszawie na zaproszenie szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego. Podczas wizyty w Warszawie Salvini spotka się też z liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Włoski polityk złoży kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, spotka się także z włoskimi przedsiębiorcami działającymi w Polsce. O godz. 16.45 przewidziano jego konferencję prasową.

"Podczas spotkania z wicepremierem Włoch Matteo Salvinim będę kontynuował rozmowy, które rozpoczęliśmy podczas spotkania nieformalnej grupy G6 w październiku w Lyonie. Tematów i obszarów do współpracy mamy bardzo wiele" – zapowiadał we wtorek Brudziński.

Jak dodał, oba kraje łączą interesy społeczne, kulturalne i polityczne. "Prawo i Sprawiedliwość jako partia, która od początku opowiadała się za obecnością Polski w Unii Europejskiej, będzie dokładała wszelkich starań, aby we współpracy z naszymi partnerami Unię Europejską reformować w takim kierunku, aby była bliższa ideom ojcom założycieli" – mówił szef MSWiA w Radiowej Trójce.(PAP)

Autorka: Olga Zakolska