Bielan: 6 letnia kadencja Glapińskiego jako prezesa NBP "zabetonowana w konstytucji"; nie sposób go odwołać

09.01.2019, 10:10; Aktualizacja: 09.01.2019, 10:27
Adam Glapiński został prezesem Narodowego Banku Polskiego na 6 letnią kadencję i nie sposób go odwołać; ta kadencja jest zabetonowana w konstytucji - powiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • OTAKEpolske (2019-01-09 10:42) Zgłoś naruszenie 71

    Bielan: 6 letnia kadencja Glapińskiego jako prezesa NBP "zabetonowana w konstytucji"; nie sposób go odwołać...... Co za bzdury. Nawet jeśli skoczy z wiaduktu na główkę albo wyprowadzi ze skarbca pół miliarda na budowę wieżowca DUCK TOWER też będzie nie do ruszenia, niczym prymas.

    Odpowiedz
  • tyle szczęścia(2019-01-09 10:46) Zgłoś naruszenie 52

    Chłopie, przestań bredzić. Oprócz konstytucji jest jeszcze kodeks karny. Jeśli styropianowiec złamał przepisy kodeksu karnego to co robią prokuratura, CBA czy ABW ? Pilnują procesji?

    Odpowiedz
  • nn(2019-01-09 11:01) Zgłoś naruszenie 40

    Haha, konstytucyjna kadencja I Prezesa SN jakoś nie była zabetonowana :):):)

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2019-01-09 11:02) Zgłoś naruszenie 30

    Zabużan pozbawiono praw konstytucyjnych (darowizny , zapisy testamentowe) - i okradziono hurtem - to i prezesa banku można pozbawić ... Pomijam , że cała mafia państwowa wyłącza obywateli z uprawnień konstytucyjnych - na okrągło .`

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-01-09 11:02) Zgłoś naruszenie 30

    Można było skrócić kadencję Gersdorf skróci się i Glapie!!

    Odpowiedz
  • Zabetonowana(2019-01-09 17:29) Zgłoś naruszenie 20

    jak głowa Bielana.

    Odpowiedz
  • mirnal(2019-11-15 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    Art. 227.3. Konstytucji 1997: Prezes Narodowego Banku Polskiego jest powoływany przez Sejm na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej na 6 lat. Nie sądzicie, że samo "na" to zbyt mało? Na 6 lat można iść do mamra, zaś w tak wytwornym towarzystwie prezesa powołuje się na sześcioletnią kadencję? "Na 6 lat" jest potoczne i niewłaściwe w tekście konstytucji? "Gazeta Prawna" pisze poprawnie, bo o 6-letniej kadencji, choć nie widzę dywizu.

    Odpowiedz