Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

autor: Piotr Zaremba28.12.2018, 09:00
premier Mateusz Morawiecki

premier Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Marek Zakrzewski

Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem - wyjaśnia w rozmowie z Piotrem Zarembą premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (89)

 • Neron(2019-03-23 18:11) Zgłoś naruszenie 10

  Dobrze się rządzi jak jest koniunktura , zobaczymy co będzie jak przyjdzie kryzys.. Znając PIS wezmą nogi za pas.

  Odpowiedz
 • zlodziej(2018-12-30 08:51) Zgłoś naruszenie 21

  ty dzbanie polske naprawiasz ty ja demolujesz razem z ta pisowska holota brakuje ci duzo klepek w tej lepetynie a od polski to wara

  Odpowiedz
 • Analiza(2018-12-29 23:08) Zgłoś naruszenie 41

  Po przeanalizowaniu wszystkich komentarzy wysnuć można wnioski: 1. Wzajemna nienawiść kipi, 2. Podział olbrzymi, 3. Poglądy chore, 4. Dużo osób komentujących potrzebuje natychmiastowej pomocy, 5. Okaleczonych psychicznie sporo,

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • podatnik(2018-12-29 21:08) Zgłoś naruszenie 31

  Najpierw dorobił się milionów w zagranicznym banku a teraz udaje dobrego wujka....

  Odpowiedz
 • tama(2018-12-29 13:44) Zgłoś naruszenie 42

  mam zasadnicze pytanie, czy w Polsce nastąpiło totalne POrąbanie? Ocknijcie się i przetrzyjcie oczy a zobaczycie.....

  Odpowiedz
 • gość(2018-12-29 12:49) Zgłoś naruszenie 11

  To spraw żeby mi i mojej rodzinie żyło się lepiej przede wszystkim że byśmy wyszli z nędzy o odzyskanie godności ludzkiej i o korzystanie z dobrodziejstw tego świata.

  Odpowiedz
 • Bicznapis(2018-12-29 12:32) Zgłoś naruszenie 32

  Ten cały Morawiecki nie dorósł jeszcze do roli premiera Polski ,zresztą tak samo jak prezydent Duda ośmieszają nasz kraj na arenie międzynarodowej .W Polsce też nikt nie traktuje ich poważnie oprócz pisowców Cały czas winna poprzednia ekipa tak tłumaczą swoją nieudolność w sprawowaniu tak wysokich stanowisk ,.

  Odpowiedz
 • Kilkadziesiąt(2018-12-29 12:09) Zgłoś naruszenie 31

  .... milionów na koncie w kilkanaście lat to nie patologia ???

  Odpowiedz
 • Abstantia(2018-12-29 12:05) Zgłoś naruszenie 31

  Chciał być w ekipie likwidowania patologii.. teraz sam je tworzy w drodze do Korei Północnej.

  Odpowiedz
 • to jest patologia III RP(2018-12-29 11:57) Zgłoś naruszenie 21

  patologią III RP to jest płacenie za seks i rozmnażanie się po 1000+ i 500+, gdzie z kolei pracujący i emeryci za swoją wieloletnią pracę dostają ochłapy wystarczające na miskę ryżu.

  Odpowiedz
 • FAKJU PINOKIO(2018-12-29 11:51) Zgłoś naruszenie 42

  Yebauu go PI(e)S

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Prawda boli(2018-12-29 10:50) Zgłoś naruszenie 40

  Chciał być w ekipie naprawy, a jest w ekipie psucia Polski . Drobna pomyłka.

  Odpowiedz
 • Jarek1971(2018-12-29 10:43) Zgłoś naruszenie 40

  Panie Morawiecki, zastępujecie jedną patologię kilkoma nowymi, w tym rozdawnictwem skarbu państwowego wśród znajomków i rodziny, to co wyprawiacie jest gorsze niż to co robili działacze PZPR, których zresztą macie w swoich szeregach bez liku. Jesteście złodziejami, kłamcami i hipokrytami, historia i tak was oceni.. Dzbany.

  Odpowiedz
 • padalec(2018-12-29 09:22) Zgłoś naruszenie 50

  ze takie scie-----wo jeszcze ta ziemia nosi

  Odpowiedz
 • padalec(2018-12-29 09:22) Zgłoś naruszenie 50

  pisze poraz drugi bo pierwszego nie wyswietlili ze ta ziemia jeszcze nosi takiego skur----yna

  Odpowiedz
 • gosc(2018-12-29 08:40) Zgłoś naruszenie 30

  to wy patologii płacicie po 1000+ i 500+ za leżenie, ********** się i rozmnażanie a ludzie pracy dostają wynagrodzenie wystarczające na miskę ryżu

  Odpowiedz
 • Baqs(2018-12-28 22:35) Zgłoś naruszenie 20

  Pan Morawiecki cieszy się, że styczność z biznesem pomogła mu coś zrozumieć. Raczej szkoła kapitalistów jak choćby Miltona Friedmana to nie była, patrząc po światłych decyzjach rządu.

  Odpowiedz
 • sceptyk(2018-12-28 20:18) Zgłoś naruszenie 20

  Panie Premierze Morawiecki Jest Pan człowiekiem oderwanym od rzeczywistości wystraszonym już wstępnymi konsekwencjami działań Swojego rządu wespół z tzw doradcami postanowił przerzucić koszty niekorzystnych gospodarczo umów ze z USA i nie tylko na III RP i Jej obywateli w celu finansowania gospodarki wymienionych Państw oraz ich kosztów zbrojeniowych itd. Strach przed wyjściem ludzi na ulicę spowodował gwałtowne ruchy ustawodawcze i dyskusje nad przyspieszeniem wyborów do Parlamentu. Naciski na USA tzw polskich elit na stacjonowanie w Polsce zorganizowanych struktur Bojowych USA których jednym z zadań jest zapewnia obecnego politycznego Status kwo oraz ustawowe umowne i ustawowe uprawnienie dla tych sił prawo udziału w tłumieniu niepokojów społecznych kiedy nie wystarczą dla ich tłumienia działania Polskiej Policji i jak i Polskich formacji wojskowych o czym świadczy budowa alternatywnej prywatnej armii nie podlegającej żadnej kontroli, Zapobieżenie niepokojom społecznym na początku 2019 o czym świadczą zmiany ustawowe w przeprowadzane przez parlament na wniosek rządu w tych dniach jak i podjęcie dyskusji nad przedterminowym doprowadzeniu do rozwiązania parlamentu w I połowie 2019 roku. Jest to ucieczka do przodu przed nieuniknionymi zaburzeniami społecznymi których preludium nastąpi II połowie 2019 roku a których apogeum w skali od 1 do 5 mln obywateli na ulicach doprowadzi do krwawych zamieszek jaki nawet walk ulicznych-które zostaną wywołane przez system ustawodawczy autorstwa Pana Rządu przyjętych przez Parlament które przekreślają cały prospołeczny dorobek tego rządu. Temu również ma służyć udział formacji policyjnych i wojskowych państw UE w tłumieniu niezadowolenia społecznego nie na wezwanie Parlamentu, Rządu III RP ale tylko przez Ministra Spraw Wewnętrznych. W III RP Rząd jako organ nie funkcjonuje, funkcjonują przez nikogo nie kontrolowane struktury urzędnicze Ministerialne jak i w Urzędach konstytucyjnych, czy strukturach parlamentarnych, co jest efektem likwidacji nadzoru kontrwywiadowczego przez jednego poprzedników na stanowisku Premiera z Pana formacji politycznej. Dodatkowym paliwem do tego będzie walka narodu z nieuzasadnionym rozwarstwieniem majątkowym społeczeństwa, z drugiej pozbawiania Polaków swojej własności, pozbawieniem Polaków podmiotowości obywatelskiej poprzez np. ordynacje wyborcze do parlamentu, rozwój bezkarnej deprawacji elit. Wszystkie hasła propagandowe zostały już zużyte pozostaje goła rzeczywistość która rozpoczyna skrzeczeć. Gratuluję Panu i Pana formacji samozadowolenia które będzie likwidowane poprzez niezadowolenia które będzie likwidowane przez samoistne spontaniczne struktury społeczne w sposób odbiegający od cywilizowanych metod.

  Odpowiedz
 • JK(2018-12-28 20:16) Zgłoś naruszenie 21

  Historia drogi politycznej Pana M.Morawieckiego była i jest ściśle związana z interesami władz USA/Izrael wobec Rosji. Gdy mianowano go w 2007 roku prezesem BZ WBK, bank ten należał do irlandzkiego Allied Irish Banks, którego kapitalizacja sięgała 21 mld. euro. W wyniku kryzysu z 2008 roku AIB popadł w kłopoty i 30 marca 2010 roku AIB ogłosiło zamiar sprzedaży udziałów w BZ WBK a nabywcą była hiszpańska grupa Santander, której instytucjonalnymi akcjonariuszami były 3 amerykańskie instytucje finansowe: - State Street Bank & Trust - Chase Nominees - Blackrock, Inc. W tym czasie, bo 10.03.2010 roku M.Morawiecki został powołany do Rady Gospodarczej przy premierze D.Tusku. Grupa Santander była wtedy największą grupą finansową strefy euro. Powołanie M.Morawieckiego, prezesa BZ WBK należącego do grupy Santander, do RG przy premierze D.Tusku a potem propozycja by został ministrem finansów po Rostowskim, wpisywało się w projekt ówcześnie realizowany przez administrację Obamy, zwany projektem Eurazji czyli unii UE i Rosji pod kontrolą USA(projekt Eurazji był kontynuacją projektu NWO, którego pierwszym etapem była UE). BZ WBK jako część grupy Santander był przewidywany do finansowania planowanych dużych inwestycji na linii wschód-zachód(na odcinku polskim) w ramach projektu Eurazji(np. szybka kolej na poduszce magnetycznej relacji Berlin-Warszawa-Moskwa. W 2013 roku nastąpiła klęska polityki resetu USA-Rosja(na tle stosunku Rosji do konfliktu w Syrii, kiedy Putin postanowił bronić władzy prezydenta Assada) i stało się jasne, ze projekt Eurazji też pada i dlatego M.Morawiecki został przekierowany na nowy przygotowywany geopolityczny projekt na odcinku polskim i skierowany do współpracy z PIS-em(dlatego nie przyjął propozycji PO, bo rząd PO został przeznaczony do odstawki(afera podsłuchowa i wygrane wybory przez PIS w 2015 roku). W rządzie PIS(ZP) ma podobne zadanie jakie miał mieć w rządzie PO czyli realizować inwestycje nowego projektu jakim jest projekt Trójmorza(po to ściągnął do Polski bank JP Morgan Chase, ze sztandarową inwestycją tego projektu jaką jest Centralny Port Komunikacyjny(CPK), mający pełnić rolę hubu na skrzyżowaniu dróg północ-południe i wschód-zachód a także role militarną, jako port mogacy przyjmować największe samoloty transportowe do szybkiego przerzutu żołnierzy i sprzętu wojskowego. W poprzednim projekcie taką rolę na linii wschód -zachód miał pełnić ciągle jeszcze budowany port lotniczy(z zapleczem) Berlin Brandenburg.

  Odpowiedz
 • gosc(2018-12-28 19:50) Zgłoś naruszenie 21

  a kiedy moje dziecko dostanie 500+, kłamcy

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie