Prezydent o podpisaniu noweli ustawy o SN: TSUE poszedł za daleko

20.12.2018, 08:35; Aktualizacja: 20.12.2018, 10:06
Zdaniem prezydenta, "TSUE poszedł za daleko".

Zdaniem prezydenta, "TSUE poszedł za daleko".źródło: ShutterStock

Nie miałem powodów do satysfakcji przy podpisywaniu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym - powiedział w wywiadzie dla wp.pl i 300polityka.pl prezydent Andrzej Duda. Jego zdaniem Trybunał Sprawiedliwości UE ws. reformy sądownictwa w Polsce wykroczył poza swoje kompetencje.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • wnerw(2018-12-20 09:32) Zgłoś naruszenie 100

    Przynajmniej z godnością zjedz tą żabę, przestań się mazać i bądź mężczyzną a nie sterowaną kukłą!

    Odpowiedz
  • ABC (2018-12-20 09:53) Zgłoś naruszenie 81

    On chyba żyje w alternatywnej rzeczywistości... Żenada.

    Odpowiedz
  • Za daleko(2018-12-20 10:01) Zgłoś naruszenie 81

    to zdaje się poszedł pan prezydent łamiąc Konstytucję podpisując poprzednie bubleustawy.

    Odpowiedz
  • mordimer(2018-12-20 10:11) Zgłoś naruszenie 71

    o poziomie polskiego prawa nic tak dowodnie nie świadczy jak to, co robi polski doktor prawa... czy aby nie wypada przyjrzeć się dogłębnie temu /i nie tylko/ przewodowi doktorskiemu?

    Odpowiedz
  • DD(2018-12-20 11:31) Zgłoś naruszenie 50

    ZWERYFIKOWAĆ wszystkie tytuły NAUKOWE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Targowicy NIE!(2018-12-20 12:01) Zgłoś naruszenie 23

    Prezydent ma rację..... Uderz w stół i Targowica się odezwała. ...

    Odpowiedz
  • TSUE łamie polską Konstytiucję(2018-12-20 12:37) Zgłoś naruszenie 15

    Konstytucja RP art 180/4 - to ""USTAWA OKREśLA GRANICĘ WIEKU, PO KTÓREJ SĘDZIOWIE PRZECHODZĄ W STAN SPOCZYNKU"" .....

    Odpowiedz
  • wielebny ojciec(2018-12-20 15:38) Zgłoś naruszenie 20

    No to po tej wypowiedzi Dudy TSUE napewno wycofa sie z niekorzystnego dla pisu orzeczenia. Zalosny ciemniak z tego chlopa.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2018-12-20 18:28) Zgłoś naruszenie 21

    Art. 173: Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz. Jesli więc sędzia SN jest wbrew swej woli usunięty ze stanowiska, a przyczyną jest ustawa i decyzja Prezydenta, to złamanie Konstytucji jest oczywiste, bo zarówno uchwalający ustawę Sejm jak i Prezydent są tu "inną władzą" Powoływanie się na art. 180.4 - zmiana wieku przejścia w stan spoczynku jest żałosnym wykrętem. Można by to porównać do twierdzenia policjanta jadącego na sygnale, że jego prawo do jazdy przy czerwonym świetle uprawnia go do przejeżdżania pieszych na pasach. Owszem, policjant ma prawo ignorować niektóre przepisy ruchu, ale w taki sposób, by nie stwarzać zagrożenia, a Sejm ma prawo obniżać wiek spoczynku sędziów, ale tak, by żadnego sędziego nie usuwać. Czyli tylko dla sędziów nowo mianowanych. Takie rozwiązanie spełnia zarówno art.173, jak i art. 180.4. Konstytucja powinna być spełniona w całości.

    Odpowiedz