Dworczyk o marszu w 100-lecie odzyskania niepodległości: Przebiegł spokojnie, incydenty w minimalnej skali

12.11.2018, 08:21; Aktualizacja: 12.11.2018, 08:38
"Widzieliśmy kilkanaście flag ONR-u i kilka flag włoskich neofaszystów, żeby była jasność - skrajnej prawicy, która jest legalną partią działającą we Włoszech. Nie było żadnych rasistowskich banerów (...) i było ćwierć miliona Polaków, z których ponad 100 tysięcy miało biało-czerwone flagi" - mówił szef KPRM.

"Widzieliśmy kilkanaście flag ONR-u i kilka flag włoskich neofaszystów, żeby była jasność - skrajnej prawicy, która jest legalną partią działającą we Włoszech. Nie było żadnych rasistowskich banerów (...) i było ćwierć miliona Polaków, z których ponad 100 tysięcy miało biało-czerwone flagi" - mówił szef KPRM.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Marsz w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegł spokojnie; incydenty pojawiły się w minimalnej skali - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Państwo, zabezpieczając marsz, pokazało, jak skutecznie działać - ocenił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • 100 lat(2018-11-12 11:44) Zgłoś naruszenie 11

    Dlaczego nie ma artykułów pełnych zachwytu, opisujących wczorajszy piękny marsz? Było pięknie! Koncert dla Niepodległej wspaniały. Polacy dziękują Polakom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wspólny patriotyczny Marsz ... (2018-11-12 11:24) Zgłoś naruszenie 21

    Była podstolikowa umowa neo-Bolszewików z neo-WIEWIÓRAMI o zabarwieniu brunatno-czarnym, a WIEWIÓRY zrobiły ZWIS na umowie , jak na ZWIS na ogonie … i zrobiły SWOJE, co zwykle zresztą ….

    Odpowiedz
  • tradycja patriotyczna(2018-11-12 11:06) Zgłoś naruszenie 01

    MŁODZIEŻ WSZECHPOLSKA: ......W deklaracji ideowej z grudnia 1989 napisano m.in., że organizacja odwołuje się do kanonu zasad Jedynej, Prawdziwej, Świętej Wiary Katolickiej, wypowiada wojnę doktrynom głoszącym samowolę, liberalizm, tolerancjonizm i relatywizm oraz dąży do zbudowania katolickiego państwa narodu polskiego[1]. Naród został przedstawiony jako najwyższa wartość doczesna, natomiast ponad narodem jest Bóg...... ......Młodzież Wszechpolska została utworzona w Poznaniu 2 grudnia 1989 z inicjatywy m.in. Romana Giertycha..... A Romka, gdzieś nie było? Pewnie duma go rozpiera widząc taką siłę reaktywowaną przez siebie.

    Odpowiedz
  • precz z komuną(2018-11-12 10:58) Zgłoś naruszenie 11

    Rozwinęły banner "kobiety przeciw faszyzmowi". "Straż Marszu Niepodległości rozwiązała problem" Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24158796,straz-marszu-niepodleglosci-skonfiskowala-banner-kobiety-przeciw.html

    Odpowiedz
  • katopatriotyzm(2018-11-12 10:58) Zgłoś naruszenie 40

    Ciekawe czym się zajmowali ojcowie, dziadkowie czy pradziadkowie w czasach gdy trzeba było wyzwalać Polskę spod okupacji? Kupczyli czy siedzieli za granicą?

    Odpowiedz
  • brunatne szambo fermentuje(2018-11-12 10:20) Zgłoś naruszenie 41

    Marsz w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przebiegł spokojnie; incydenty pojawiły się w minimalnej skali - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk....... To fakt. Służby mundurowe nawet nie próbowały interweniować gdy maszerowali faszyści. Strach czyni cuda !!!! https://pbs.twimg.com/media/DruYQIBWkAAwEXg.jpg Kto by się domyślił, że 73 lat temu niepatrioci polscy oddawali życie wyzwalając kraj z faszyzmu hitlerowskiego.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2018-11-12 08:58) Zgłoś naruszenie 34

    piekny marsz, piekny koncert na stadionie, brawo

    Odpowiedz