Jako cel Koalicji Obywatelskiej Nowacka wskazała silne samorządy i bezpieczeństwo. "Przywrócimy wspieranie organizacji samorządowych ratujących ofiary przemocy domowej. Nasze samorządy zadbają o godność i bezpieczeństwo kobiet. Doprowadzimy do tego, żeby konwencja antyprzemocowa została wdrożona, bo jest popisana, ratyfikowana. Ofiary przemocy czekają na pomoc państwa. Zrobimy to w 2019 roku" - mówiła.

Jak podkreśliła, że jej zdaniem każdy ma prawo żyć gdzie chce, z kim chce i jak chce. "Państwo ma też zapewnić to, że rozdział Kościoła od państwa nie będzie tylko pustym hasłem, ale realnym działaniem w poszanowaniu obu stron. Bezpieczne państwo to państwo bezpiecznie militarnie i ekonomicznie" - wskazała Nowacka.

Zapewniła też, że Koalicja Obywatelska chce szanować głos wszystkich obywateli, a nie jak PiS tylko starszego pana z Warszawy.

"Polityka rządu w ostatnich czasach jest dziwnym trafem zbieżna z polityką Kremla. Nie możemy pozwolić na to, żeby to szaleństwo trwało dłużej. Musimy zawrócić Polskę z nowogrodzkiej drogi" - mówiła. Wskazała, że celem Koalicji Obywatelskiej jest przywrócenie Polski na autostradę w kierunku Unii Europejskiej.

Zarzuciła PiS, że ta formacja stara się obniżać zaufanie wśród Polaków do tej organizacji, a jej zdaniem członkostwo w niej popiera znacząca część Polaków - a ponad 80 procent Polaków uważa członkostwo w Unii za jedną z największych wartości.

"Unia Europejska to nasz wybór cywilizacyjny. To nasz najważniejszy wybór dokonany w ostatnich latach i największy kapitał, jaki wnosimy dla naszych dzieci" - oceniła Nowacka.

W konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy biorą udział m.in. lider PO Grzegorz Schetyna i przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.