Ziobro: Zmiany w prawie nie byłyby tak skuteczne, gdyby nie współpraca z innymi państwami

05.10.2018, 15:36; Aktualizacja: 05.10.2018, 15:54
Wśród przykładów rozwiązań wprowadzonych w ostatnim czasie do porządku prawnego, przy których resort sprawiedliwości korzystał z rozwiązań zagranicznych wymienił m.in. prawo przeciwdziałające wyłudzeniom podatku VAT, tzw. karuzelom vatowskim, konfiskatę rozszerzoną, system elektronicznego monitoringu przestępców czy wyłanianie sędziów w drodze losowania do rozpoznania spraw przed sądem.

Wśród przykładów rozwiązań wprowadzonych w ostatnim czasie do porządku prawnego, przy których resort sprawiedliwości korzystał z rozwiązań zagranicznych wymienił m.in. prawo przeciwdziałające wyłudzeniom podatku VAT, tzw. karuzelom vatowskim, konfiskatę rozszerzoną, system elektronicznego monitoringu przestępców czy wyłanianie sędziów w drodze losowania do rozpoznania spraw przed sądem.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jakub Porzycki Agencja Gazeta

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ocenił w piątek, że zmiany w polskim prawie wprowadzane przez kierowany przez niego resort nie byłyby tak skuteczne, gdyby nie współpraca i korzystanie z rozwiązań wypracowanych przez inne państwa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie