Lech Wałęsa: Nie mamy rozwiązań na tę epokę. Budzą się demony [WYWIAD]

autor: Karolina Baca-Pogorzelska04.10.2018, 20:00; Aktualizacja: 05.10.2018, 07:58
- Są dwie możliwości: albo nam się uda, albo – jak udowadniają niektórzy – osiągnęliśmy już taki poziom rozwoju cywilizacji, że możemy doprowadzić już tylko do jej zniszczenia - wskazuje były prezydent.

- Są dwie możliwości: albo nam się uda, albo – jak udowadniają niektórzy – osiągnęliśmy już taki poziom rozwoju cywilizacji, że możemy doprowadzić już tylko do jej zniszczenia - wskazuje były prezydent.źródło: ShutterStock

- Solidarność to była prosta filozofia: nie możesz podnieść ciężaru, to kogoś doproś. Wtedy ciężarem były Związek Radziecki i komuna. Nowe idee trzeba wypracować, wydyskutować - w rozmowie z Karoliną Bacą-Pogorzelską przyznaje Lech Wałęsa.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (24)

  • Wojslaw Rubisz(2018-10-06 10:01) Zgłoś naruszenie 17

    Jesteście wszyscy beznadziejni. Opluwać potraficie chowając się za nikami. Najlepiej z ukrycia i po cichu dołożyć aby czasem nikt się nie dowiedział ze to ja wypowiedziałem. Bo klecha na mównicy w mikrofonie ogłosi i będzie strach i wstyd co mysle. Działacie jak EU krzyczycie ale inny jak US gasi was. Macie jeszcze pojęcie walki słowa czy publicznie się boicie zastrajkować słowem. Tu są prorocze słowa Wałęsy które już weszły w życie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • cesia(2018-10-05 13:30) Zgłoś naruszenie 44

    Wałęsa jest wielki , bo jest ponad konkretne bijatyki. Zna zasady bójki, potrafi się lać , ale wie , że to tylko rozładowuje emocje, nie rozwiązuje problemu. Tyle , że my wolimy na razie emocje, będzie wiec trudniej, ale ja nie trace nadziei. Dzięki za ten wywiad.

    Odpowiedz
  • obserwator(2018-10-05 12:03) Zgłoś naruszenie 33

    "Prawica mówi: wierzę w Boga i własność prywatną. Lewica: nie wierzę w Boga, a własność ma być państwowa. Kapitaliści – prawica, socjaliści – lewica. I gdybyśmy tak o tym mówili, to każdy by wiedział, gdzie jest. A tymczasem przychodzą wybory, a ludzie mówią, że nie wiedzą, na kogo głosować. To było widać także w ostatnich wyborach. Znalazł się ksiądz, zorganizował nawiedzonych i wybory wygrali. I mamy to, co mamy, bo większość nie wiedziała, na kogo głosować. Myślę więc, że mamy dziś raczej kryzys odpowiedzialności." Chyba w tej części wypowiedzi faktycznie widać brak odpowiedzialności - no bo jak- Matkę Bożą w klapie nosił. Prawica wygrała wybory a rozżalony że to dzięki "oszołomom". To jak- wierzący w Boga chciał mieć lewicowe rządy??? chyba się Panu Prezydentowi opcje pomyliły albo przedtem albo teraz. A tak naprawdę to myśle że zawsze był lewicowcem (teczka) tylko próbował ludzi pracujących oszukać i to mu się na pewnym etapie udało... Teraz mógłby się już nie plątać...

    Odpowiedz
  • nostradamus(2018-10-05 10:26) Zgłoś naruszenie 172

    A co Wałęsa zrobił dla Polski i Polaków jak miał władzę , no nic oddał wszystko postkomunie a ciekawe czy pamięta 100 milionów dla każdego Polaka, a druga Japonie też zapomniał.

    Odpowiedz
  • styropianydorynsztoka(2018-10-05 09:40) Zgłoś naruszenie 143

    lepiej błaźnie niedouczony zagraj w lotto

    Odpowiedz
  • czytelnik(2018-10-05 08:42) Zgłoś naruszenie 173

    że jeszcze chcą z nim przeprowadzać wywiady, przecież on już wszystkir swoje"mądrości" powiedział, czyżby nie było ciekawszy osón dla GP

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2018-10-05 00:03) Zgłoś naruszenie 261

    Jednym z tych demonow to zamiar okradania robotników sparcowanych od najmlodszych lat w szkodliwych i nieb... z wieku emerytalnego -wstecznie. ! gdybyś Ty sie napracowal to byś wiedzial czym to smierdi.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • remick(2018-10-04 22:42) Zgłoś naruszenie 221

    Bolek w wywiadzie: „Dlaczego chciał pan zobaczyć akta Bolka? - Miałem podsłuchy. i miałem nawet kamery. Bo kiedyś mi przysłano zdjęcie moich narządów. Sprawdziłem, że to są moje. Więc mówię, no kurcze, aż tak mnie filmowali. W związku z tym też byłem ciekaw, czy SB miało takie rzeczy ”, "Był też jeszcze jeden powód , o którym nie chciałem wcześniej mówić. Otóż wiedziałem, że mam bezpośrednio kamerę założoną malusieńką nad moim łóżkiem w domu. Wie Pan, różne figle się robi z żoną. Chciałem zobaczyć, czy i te rzeczy znalazły się w archiwach po SB.“

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RP(2018-10-04 22:28) Zgłoś naruszenie 245

    Większego demona Polska nie miała,

    Odpowiedz
  • Bert(2018-10-04 21:24) Zgłoś naruszenie 325

    komuna był dla niego ciężarem....no, nie...gdyby nie komuna nie miałby przecież takich wysokich i fartownych wygranych w totolotka !

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • RAMZES12(2018-10-04 20:52) Zgłoś naruszenie 338

    BOLEK BYLE CO JESZ I BYLE CO GADASZ,,JUZ CIĘ NIKT NIE SŁUCHA.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • A teraz(2018-10-04 20:13) Zgłoś naruszenie 628

    ... ciężarem jest Trump i pisizm.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz