Netanjahu: Określenie "polskie obozy śmierci" jest błędne

27.06.2018, 19:12; Aktualizacja: 27.06.2018, 19:23
Wskazał, że jego kraj "uznaje i potępia każdy przypadek okrucieństwa dokonany na Żydach przez Polaków w czasie II wojny światowej". Jednocześnie powiedział, że Izrael "ma zaszczyt pamiętać bohaterskie czyny wielu Polaków, w szczególności Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy narażali swoje życie, by ratować Żydów" w tamtych czasach.

Wskazał, że jego kraj "uznaje i potępia każdy przypadek okrucieństwa dokonany na Żydach przez Polaków w czasie II wojny światowej". Jednocześnie powiedział, że Izrael "ma zaszczyt pamiętać bohaterskie czyny wielu Polaków, w szczególności Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, którzy narażali swoje życie, by ratować Żydów" w tamtych czasach.źródło: ShutterStock

Premier Izraela Benjamin Netanjahu podkreślił w środę, że określenie "polskie obozy śmierci" jest błędne. Potępił każdy przypadek okrucieństwa dokonany na Żydach przez Polaków w czasie II wojny światowej, jednocześnie podkreślając, że wielu Polaków ryzykowało życie, by Żydów ratować.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Cogito(2018-06-28 10:59) Zgłoś naruszenie 00

  ...............Ciekawe co by było jakbysmy zaceli mówić także w TV "Izrallskie obozy smierci albo Amerykańskie --tam gdzie więxiono Amerykanów!

  Odpowiedz
 • ela(2018-06-28 09:25) Zgłoś naruszenie 00

  Jakie błędne? Nieprawdziwe.To różnica.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2018-06-27 23:00) Zgłoś naruszenie 01

  Adwokata sobie PADalce znaleźli ...

  Odpowiedz
 • żenada anglosaska(2018-06-27 22:21) Zgłoś naruszenie 06

  Może jest to błędne określenie w języku hebrajskim. W języku polskim niekoniecznie. Nazwa może również dotyczyć lokalizacji i niekoniecznie określać czyją jest własnością. Czy to znaczy, że Rawa Ruska zostanie zwrócona Rosjanom a Oświęcim jako Auschwitz zostanie przekazany Niemcom ? Czy ktoś miał wątpliwości w czasach PRL o jaki obóz chodzi, gdy usłyszał obóz hitlerowski w Oświęcimiu albo Auschwitz?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie