statystyki

Polacy stawiają na sport

autor: Patrycja Otto24.05.2018, 07:44; Aktualizacja: 24.05.2018, 07:55
kajak

Polacy coraz chętniej uprawiają sportźródło: ShutterStock

Już 62 proc. Polaków uważa się za aktywnych fizycznie – wynika z najnowszego raportu MultiSport Index 2018 opracowanego przez Kantar TNS na zlecenie Benefit System.

Z drugiej strony ponad jedna trzecia Polaków, głównie mieszkańców wsi oraz małych miast, narzeka na brak ścieżek rowerowych, siłowni i innych obiektów rekreacyjnych. Dlatego w gronie deklarujących regularne treningi dominują mieszkańcy metropolii. W Warszawie wskaźnik aktywności wynosi aż 73 proc. Najgorzej pod tym względem wypadają ściana wschodnia i Dolny Śląsk. – Od 40 lat dzieci ze szkół na wschodzie wypadają najgorzej w testach sportowych. To efekt niskiej świadomości na temat korzyści związanych z uprawianiem sportu – komentuje dr Janusz Dobosz z warszawskiej AWF, ekspert Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej.

Wykształcenie znalazło się na trzecim miejscu wśród czynników determinujących do regularnego wysiłku fizycznego. Wyprzedza go tylko wiek i bliskie otoczenie infrastruktury.

Przeszkodą w uprawianiu sportu przestaje być brak funduszy. To efekt mody na bieganie, które nie wymaga dużych inwestycji.


Pozostało 11% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie