statystyki

Polacy stawiają na sport

autor: Patrycja Otto24.05.2018, 07:44; Aktualizacja: 24.05.2018, 07:55
kajak

Polacy coraz chętniej uprawiają sportźródło: ShutterStock

Już 62 proc. Polaków uważa się za aktywnych fizycznie – wynika z najnowszego raportu MultiSport Index 2018 opracowanego przez Kantar TNS na zlecenie Benefit System.

Z drugiej strony ponad jedna trzecia Polaków, głównie mieszkańców wsi oraz małych miast, narzeka na brak ścieżek rowerowych, siłowni i innych obiektów rekreacyjnych. Dlatego w gronie deklarujących regularne treningi dominują mieszkańcy metropolii. W Warszawie wskaźnik aktywności wynosi aż 73 proc. Najgorzej pod tym względem wypadają ściana wschodnia i Dolny Śląsk. – Od 40 lat dzieci ze szkół na wschodzie wypadają najgorzej w testach sportowych. To efekt niskiej świadomości na temat korzyści związanych z uprawianiem sportu – komentuje dr Janusz Dobosz z warszawskiej AWF, ekspert Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej.

Wykształcenie znalazło się na trzecim miejscu wśród czynników determinujących do regularnego wysiłku fizycznego. Wyprzedza go tylko wiek i bliskie otoczenie infrastruktury.

Przeszkodą w uprawianiu sportu przestaje być brak funduszy. To efekt mody na bieganie, które nie wymaga dużych inwestycji.


Pozostało jeszcze 11% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie