Przed siedzibą Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych zebrało się ok. czterystu manifestantów, którzy o godz. 12 wyruszą z ul. Kopernika i przejdą Krakowskim Przedmieściem pod Kolumnę Zygmunta.

Uczestnicy manifestacji mają ze sobą związkowe sztandary OPZZ, FZZ; wśród zgromadzonych są m.in. przedstawiciele związków z woj. łódzkiego i świętokrzyskiego, w tym ZNP z Kielc. Są też flagi SLD. Manifestujący domagają się m.in. szybszego wzrostu wynagrodzeń oraz zwiększenia przejrzystości wypłacania płacy minimalnej. Zaznaczają też, że popierają protest opiekunów osób niepełnosprawnych, który trwa w Sejmie oraz podkreślają, że nie zgadzają się, aby dla matek niepełnosprawnych dzieci brakowało pieniędzy.

Jak wcześniej informowano, w pobliżu sceny pod Kolumną Zygmunta zorganizowane zostaną stoiska z poradami prawnymi udzielanymi przez ekspertów OPZZ i Państwowej Inspekcji Pracy.

Scena do godz. 13.00 będzie otwarta dla młodych talentów, następnie wystąpią Czarno-Czarni, a ok. 15.00 piosenkarka Lanberry.

Piknikowa i koncertowa część stołecznych obchodów Święta Pracy ma się zakończyć ok. 16.00.

Wiece, marsze i pikniki z okazji święta 1 Maja zaplanowano również w innych miastach w kraju.(PAP)