Szokujące podsumowanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. 69 szczątków ludzkich w trumnach innych ofiar

09.04.2018, 20:21; Aktualizacja: 09.04.2018, 20:24
Katastrofa Smoleńsk wrak

W pracach sekcyjnych, obok Polaków, biorą udział zagraniczni specjaliści medycyny sądowej.źródło: Creative Commons

Dotychczasowe ustalenia ekspertów, którzy pracowali przy ekshumacjach i sekcjach ofiar katastrofy smoleńskiej są szokujące. Znaleziono 69 szczątków ludzkich, pochodzących od 26 osób, w trumnach innych ofiar katastrofy – poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (67)

  • REALISTA(2018-04-10 11:57) Zgłoś naruszenie 21

    W Gazecie Prawnej szkoda, że pracują sami zszokowani dziennikarze, a brak tam ludzi mądrych i realistów. Należy wam znerwicowani pismaki wytłumaczyć, że w wyniku katastrofy ludzkie ciała zostały niemalże zmielone i wymieszane. Jak sobie wyobrażacie posegregowanie każdego kawałka ciała i skompletowanie z 96 ofiarami, nie narażając tych szczątków na rozkład gnilny .

    Odpowiedz
  • Anna Poll(2018-04-10 10:48) Zgłoś naruszenie 34

    Dziwię się, że Gazeta Prawna jest „zszokowana”. Zupełnie tak samo jak kaczystowska propaganda smoleńska. Przy takiej masakrze nieuniknionym jest, że następuje przemieszczanie się szczątków ofiar. Kaczystowskie grzebanie się w szczątkach ofiar jest nekrofilskim łajdactwem. Gazeto Prawna, pozwól się szanować.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • o.S..(2018-04-10 10:40) Zgłoś naruszenie 44

    Chyba każdy normalny człowiek rozumie że w tych okolicznościach takie rzeczy są możliwe a badanie każdego skrawka tkanki oddzielnie w celu identyufikacji jest zwyczajnie niemożliwe i niecelowe. Politycy zapomieli o kluczowej zasadzie wedłud której jeśli chce się kimś manipulować, należy znależć sobie obiekt głupszy od siebie.

    Odpowiedz
  • Gall Anonim(2018-04-10 10:38) Zgłoś naruszenie 54

    Jakie szokujące? Toż to była oczywista oczywistość. I trzeba mieć jakieś aberracje osobowościowe, żeby doprowadzać rodziny do ponownej traumy, jak mniemam tylko dla celów politycznych albo sadomasochistycznych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Z_E_D(2018-04-10 10:25) Zgłoś naruszenie 53

    Jak z pasztetu drobiowego zrobić całego kurczaka? Odpowie na to komisja śledcza pracująca nad problemem dwa lata wraz z amerykańskimi i brytyjskimi naukowcami

    Odpowiedz
  • abrak48(2018-04-10 10:21) Zgłoś naruszenie 34

    Nie przyszło Wam do głowy , że ziemi cmentarnej jest wszystko jedno kto i gdzie w nie gnije ? Tym co podnieśli ten raban też jest wszystko jedno. Im chodzi o propagandę . Właśnie uzyskali to co chcieli , jest na ten temat dyskusja . I tu też nie ważne kto ma rację a kto nie . Ważne jest żeby sprawa wypadku żyła .Ofiary tej katastrofy tak naprawdę umrą dopiero wtedy gdy przestanie się o nich mówić .Do tego Maciarewicz nie chce dopuścić bo to temat który pozwala temu paskudnemu cynikowi istnieć .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • gorszysort(2018-04-10 09:50) Zgłoś naruszenie 44

    ....przecież ci bliscy,co teraz mają tyle do powiedzenia pojechali tam...nie rozpoznali porozrzucanych szczątków?...a gdzie był ten cyniczny Antek?szybciutko wsiadł do pociągu...po prostu uciekł,a teraz robi za fachowca...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Internauta(2018-04-10 09:42) Zgłoś naruszenie 22

    Do autora/autorki - czy zdaje sobie Pan/Pani sprawę jak ciężko czyta się takie zdania: "stwierdzono zamianę sześć ciał", "mogą także pomóc w rekonstrukcji przebieg katastrofy"? Proszę powtórzyć odmianę przez przypadki i nie torturować czytelnika.

    Odpowiedz
  • Ja(2018-04-10 09:42) Zgłoś naruszenie 34

    Przecież w środku doszło do wybuchu te ciała były nadpalone, spalone,, rozczlonkowane, ciężko było z identyfikować osoby. Była propozycja by pochować ich razem było wielkie oburzenie. A teraz są oburzeni że ciała są pomieszanie Obecny rząd nic innego nie robi tylko szuka zaczepki i oskarżają innych Jak wiadomo kto odpowiada za tą katastrofę Pan Kaczyński Nie umie się przyznać tylko oskarża innych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stajan(2018-04-10 08:56) Zgłoś naruszenie 33

    JEŻELI KTOŚ ZLECIŁ BADANIA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ ROSJANOM KTÓRZY DO DZISIAJ NIE ODDALI NAM SZCZĄTKÓW SAMOLOTU NO TO WNIOSEK JEST TAKI ŻE SAMI SOBIE JESTEŚMY WINNI--PRZEZ KILKA POKOLEŃ MÓWIONO NAM ŻE LUDOBÓJSTWA W KATYNIU DOKONALI NIEMCY A PRZECIEŻ TEGO LUDOBÓJSTWA DOKONALI ROSJANIE--CHYBA WIELE POKOLEŃ TRZEBA BĘDZIE CZEKAĆ NA PRAWDĘ--PRAWDA ZAWSZE WYGRYWA TYLKO DŁUGO NA TO TRZEBA CZEKAĆ--

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Michał(2018-04-10 08:44) Zgłoś naruszenie 23

    Szanowni Czytacze Niusów!!! Przepraszam że użyję języka szorstkiego w celu uświadomienia szanownym Czytaczom grozy, i przedstawię obraz ponurej rzeczywistości!!! Wyobraźcie sobie, że to wy macie wydać polecenia co do sposobu przeprowadzenia "sekcji" zwłok, które to zwłoki są w postaci około 9 ton "masy mięsnej" wymieszanej z odzieżą gruntem, w całości są jedynie tułowia, które można było być może rozpoznać co do płci , i głowy jeżeli twarz nie była zdarta, pozostałe fragmenty w ilości około 2,5 tony były organoleptyczne nie identyfikowalne!!!! Co z tymi "ochłapami" zrobić proszę o propozycje !!!! Wybrano metodę skazaną na to co się obecnie dzieje, ze zwykłego tchórzostwa braku odwagi przywódczej a może i nieuctwa i bezmyślności. Mianowicie "dorzucono" nieidentyfikowalne ochłapy "po uważaniu" !!!Brakło decyzji o skremowaniu tych nieszczęsnych szczątków!!!! I teraz hieny będą rozwlekać te ochłapy przez dziesięciolecia i zatruwać jadem trupim życie publiczne w Rzeczypospolitej !!!

    Odpowiedz
  • Kazimierz(2018-04-10 08:20) Zgłoś naruszenie 43

    Tuska i cały rzad za kraty ludzie najwyzsza pora to banda frajerów, nie ma na co czekać, uczciwość gdzie ona jest

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • lubicz(2018-04-10 07:27) Zgłoś naruszenie 1620

    Rosjanie popełnili wielki błąd, niezidentyfikowane na 100% szczątki należało zutylizować a nie dokładać do trumien, intencja była dobra, ale kto mógł przewidzieć Macierewicza....................

    Odpowiedz
  • Fabian(2018-04-10 07:02) Zgłoś naruszenie 1911

    Ludzie czego się spodziewacie po katastrofie Tu nie mam nic nie normalnego Dajcie tym ludzia i ich ciałom święty spokój A winny tej katastrofy jest jeden on sam wie co zrobił

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-10 06:37) Zgłoś naruszenie 2612

    A teraz najlepsze: ciała NIE NOSIŁY śladów wybuchu. A ekshumacje uzasadniano ich poszukiwaniem.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-10 06:26) Zgłoś naruszenie 3711

    Z ułańską fantazją podjęliśmy się niewykonalnej sprawy: poskładania w całość poszatkowanych ciał. PRL był czasem bardziej racjonalny: równi wobec śmierci w katastrofie w Lasku Kabackim, spoczęli we wspólnym grobie.

    Odpowiedz
  • Monika 60(2018-04-10 06:16) Zgłoś naruszenie 197

    Jak szczątki nie tak, to co z duszami ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jaromir (2018-04-10 06:11) Zgłoś naruszenie 2222

    Sekcje zwłok to była fikcja to był zamach więc chodziło tylko o pozory

    Odpowiedz
  • R S(2018-04-10 04:39) Zgłoś naruszenie 2517

    Niechlujstwo może irytować co do zamiany to obwiniam pośpiech bo chcieliśmy szybko przewieź ciała do Polski to nieczepiajmy się pomyłek szczątków było naprawdę sporo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PiS to nekrofilia(2018-04-10 03:51) Zgłoś naruszenie 4326

    PiS wtedy wył aby szybciej, szybciej, a tam był gulasz!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz