Schetyna ogłosił we wtorek, że rekomenduje miejskim strukturom PO kandydaturę europosła, w przeszłości m.in. wiceprezesa PiS, Kazimierza Michała Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Do tej pory zapowiadano, że kandydatką Platformy w stolicy Dolnego Śląska będzie posłanka, prof. Alicja Chybicka.

"Jutro jestem umówiony z radą powiatu wrocławskiego, będziemy razem z Kazimierzem Ujazdowskim, szefem powiatu Jarosławem Dudą prezentować kandydaturę Kazimierza Ujazdowskiego" - powiedział szef Platformy w czwartek na konferencji prasowej w Grudziądzu, gdzie odbyło się wyjazdowe posiedzenie Gabinetu Cieni PO.

Schetyna zaznaczył, że to dopiero decyzja władz miejskich Platformy we Wrocławiu będzie skutkować formalnym zgłoszeniem kandydatury Ujazdowskiego.

Lider PO odniósł się też do upublicznionego w środę przez "Gazetę Wrocławską" sondażu, z którego wynika, że związany niegdyś z PiS europoseł ma największe szanse na zwycięstwo w jesiennych wyborach prezydenta Wrocławia. Jego poparcie w pierwszej turze wyborów deklaruje 26,3 proc. wrocławian (poparcie dla Mirosławy Stachowiak-Różeckiej z PiS - 23,1 proc.). W ewentualnym starciu w II turze - jak wskazuje sondaż - Ujazdowski wygrywa ze Stachowiak-Różecką stosunkiem głosów 56,4 proc. do 28,1 proc. Według "Gazety Wrocławskiej" badanie przeprowadził instytut Ibris na zlecenie PO.

Zdaniem Schetyny, ten sondaż pokazuje, że Ujazdowski "bez żadnej kampanii jest liderem w wyścigu wyborczym we Wrocławiu". "Wrocław to jest miasto, które jest szczególnie mi bliskie, więc zrobię wszystko, by tam było dobrze albo bardzo dobrze" - zapewnił szef PO.