"Panie Prezydencie, proszę przyjąć moje szczere gratulacje z powodu Pańskiego zwycięstwa we wczorajszych wyborach" - napisał Netanjahu w liście wysłanym do Putina.

"Głęboko doceniam osobisty dialog między nami i nie mogę się doczekać kontynuowania naszej ścisłej współpracy, w duchu zaufania i porozumienia między nami, w celu promocji żywotnych interesów naszych krajów" - dodał izraelski premier.

Jak zauważa Times of Israel Netanjahu - w przeciwieństwie do wielu głosów w Europie - powstrzymał się od krytyki rosyjskich wyborów.

W niedzielnych wyborach prezydenckich Putin uzyskał 76,67 proc. głosów - poinformowała w poniedziałek rosyjska Centralna Komisja Wyborcza po przeliczeniu 99,8 proc. głosów. Frekwencja wynosiła 67,4 proc.

Wynik uzyskany przez Putina jest wyższy niż w jakichkolwiek poprzednich wyborach prezydenckich, w których brał on udział. W 2000 roku, na początku swych rządów, Putin uzyskał w wyborach 52,9 proc., w 2004 - 71,3 procent, a w 2012 - gdy wrócił na Kreml po czteroletnim sprawowaniu urzędu premiera - 63,6 proc.(PAP)

ron/ ap/