Sprawa senatora Koguta. "Trzeba zmienić regulamin Senatu"

21.01.2018, 10:50; Aktualizacja: 21.01.2018, 11:06
Kogut sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę. Został przez PiS zawieszony w prawach członka partii. nocą

Kogut sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę. Został przez PiS zawieszony w prawach członka partii. nocąźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta

- Trzeba zmienić regulamin Senatu. Wszystkie głosowania przedstawicieli narodu powinny być jawne, każdy z obywateli, który głosował na konkretną osobę, musi wiedzieć, jak ona głosuje - powiedział w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • Pan Murzyński - Filipiński(2018-01-21 23:21) Zgłoś naruszenie 03

  Myślę, że należy pójść drogą wyznaczoną przez UE. W krajach które odrzuciły Traktat Lizboński odbyły się powtórzone głosowania. W Senacie można zatem, też głosować do momentu, w którym zostanie osiągnięty oczekiwany wynik. Bruksela, albo przyzna, że traktat nie został ratyfikowany, albo uzna, że takie rozwiązanie jest dopuszczalne w demokracji.

  Odpowiedz
 • Najdelikatniej mówiąc ...(2018-01-21 16:58) Zgłoś naruszenie 31

  To się w pale nie mieści aby taki organ bronił łapówkarza.

  Odpowiedz
 • Kpiarz (2018-01-21 15:36) Zgłoś naruszenie 52

  Wtedy niektórzy posłowie przestali by dorabiać sobie na sprzedaży głosów. Dobry pomysł. Poszedłbym dalej, żeby podczas kadencji nie mogli zmieniać partii, z listy której stanęli do wyborów. Zmiana oznaczać powinna rezygnację z funkcji posła.

  Odpowiedz
 • gmgmo(2018-01-21 11:13) Zgłoś naruszenie 80

  Trzeba zmienić regulamin Senatu by móc bezpośrednio rozliczać senatorów z tego czy głosują w sprawach wrażliwych jak jak chciał prezes. A za jakiś czas usłyszymy, że wybory samorządowe czy parlamentarne na pewno będą wolne, tajne itd.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie