Jak poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk, Sąd Okręgowy w Słupsku na wniosek prokuratury przedłużył wobec podejrzanego Daniela M. areszt do 19 kwietnia 2018 r.

"W tej sprawie prokurator oczekuje na opinię sądowo-psychiatryczną na temat stanu psychicznego podejrzanego oraz m.in. na opinię antropologiczną z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. prof. dra Jana Sehna w Krakowie” – powiedział PAP Wnuk.

Opinia antropologiczna w tej sprawie jest bardzo istotna - ma pomóc w ustaleniu tego, jaka była przyczyna śmierci Angeliki J. i kiedy faktycznie nastąpił jej zgon.

Wyniki badań DNA szczątków znalezionych w piwnicy domu w Debrznie (Pomorskie) ujawnione w maju 2017 r. przez prokuraturę potwierdziły z prawdopodobieństwem sięgającym 99 proc., że to zwłoki Angeliki J.

Kobieta zaginęła 2 października 1998 r. Miała 20 lat i była już żoną Daniela M. i matką ich dziecka. Po latach od jej zaginięcia mężczyzna doprowadził do przeprowadzenia postępowania rozwodowego.

Śledztwo w sprawie zabójstwa Angeliki J. Prokuratura Okręgowa w Słupsku wszczęła w połowie kwietnia 2017 r. po ustaleniach dokonanych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, a dokładnie pracowników sekcji kryminalnej zajmujących się poszukiwaniami i identyfikacją osób oraz funkcjonariuszy z policyjnego Archiwum X badających niewyjaśnione sprawy sprzed lat.

24 kwietnia 2017 r. w piwnicy domu w Debrznie, w którym mieszkała Angelika J. z mężem i córką, pod posadzką znaleziono szczątki kobiety. Jeszcze tego samego dnia Daniel M. został zatrzymany przez policję, a dwa dni później usłyszał zarzut zabójstwa swojej już byłej żony. Mężczyzna trafił do aresztu. Nie przyznał się do zarzucanego czynu, za który grozi kara dożywocia, odmówił złożenia wyjaśnień. (PAP)

autor: Inga Domurat