O wynikach wyborów w Krokowej poinformował w poniedziałek PAP Marcin Wawrzyniak z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku.

Przedterminowe wybory w gminie odbyły się w niedzielę. Poprzedni wójt Krokowej Henryk Doering zmarł nagle 13 października 2017 r. w wieku 60 lat. Jego obowiązki, decyzją ówczesnej premier Beata Szydło, przejął w listopadzie ub. roku Adam Śliwicki.

Działacz PiS startował w niedzielnych wyborach z Komitetu Wyborczego Wyborców Adama Śliwickiego, natomiast kandydat PO z KKW Dobra Gmina.

Zaprzysiężenie Śliwickiego na wójta Krokowej odbędzie się w czwartek na sesji Rady Gminy.

Śliwicki przez ostatnie trzy kadencje był radnym PiS Sejmiku Województwa Pomorskiego; zrzekł się mandatu samorządowca po objęciu obowiązków wójta Krokowej.

Urodził 9 października 1963 roku w Wejherowie. Z wykształcenia jest historykiem. Od 1989 r. aktywny działacz samorządowy, początkowo przewodniczący Komitetu Obywatelskiego w Krokowej, trzy kadencje zasiadał w Radzie Gminy Krokowa pełniąc funkcje m.in. członka zarządu i przewodniczącego rady.

Przez dwie kadencje był przewodniczącym związku zawodowego NSZZ "Solidarność" w Krokowej i członkiem Komisji Międzyzakładowej w Pucku.(PAP)

autor: Robert Pietrzak