Mateusz Morawiecki "jest częścią dobrej zmiany i będzie realizował projekt, którego częścią jest też sam prezydent" - mówił Zybertowicz w niedzielę w TVP Info. Pytany był, czy prezydent spodziewa się zmian w rządzie. "Myślę, że tak" - odparł. Na pytanie jakich zmian, odpowiedział: "Jak prezydent uzna za stosowne to zakomunikować, to zakomunikuje".

Jak wyjaśnił, kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości wraz z prezydentem uznało, że "sytuacja wewnętrzna i zewnętrzna uzasadnia dokonanie zmiany kadrowej".

"Czymś normalnym w demokracjach jest to, że politycy zmieniają swoje funkcje. (...) Potrzebna jest świeża krew, by pewne procesy udało się lepiej realizować. Nie raz sygnalizowałem, że niepowodzeniem dotychczasowego rządu było to, że nie zbudowano sprawnej polityki komunikacyjnej i w Polsce, a zwłaszcza za granicą, która by chroniła wizerunek obozu dobrej zmiany" - podkreślił Zybertowicz.

7 grudnia br. premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji; rezygnacja została przyjęta. Prezydent przyjął w piątek dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował na premiera Mateusza Morawieckiego. (PAP)