"Sąd przychylił się do wniosku obrony uznając, że materiał dowodowy zebrany w sprawie nie potwierdza wysokiego prawdopodobieństwa popełnienia przez podejrzaną zarzucanego jej czynu" – wyjaśnił sędzia Klocek.

Dodał, że w opinii sądu rozpatrującego zażalenie, na tym etapie postępowania nie ma konieczności stosowania wobec podejrzanej najsurowszego środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt.

Decyzję o areszcie dla kobiety, na którą zażalenie złożył jej obrońca, podjął 1 listopada Sąd Rejonowy w Opatowie.

Pod koniec października w Ożarowie (pow. opatowski) pracownicy urzędu gminy, którzy porządkowali okolice dawnego cmentarza żydowskiego, znaleźli martwy płód chłopca. Kilka dni później zatrzymano matkę dziecka, Ewę T. Jak informowała wówczas prokuratura, kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa dziecka pod wpływem porodu i znieważenia jego zwłok.

W związku ze sprawą zatrzymano także drugą kobietę, Katarzynę P., której przedstawiono zarzut znieważenia zwłok dziecka.

Obie podejrzane przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły wyjaśnienia. Wobec P. śledczy zastosowali policyjny dozór.

Z uwagi na dobro postępowania, śledczy nie ujawnili więcej szczegółów sprawy. (PAP)

Katarzyna Bańcer