Morawiecki był pytany w czwartek przez dziennikarzy o środowe spotkanie kierownictwa partii Zjednoczonej Prawicy: PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski i wypowiedź po tym spotkaniu wicepremiera Jarosława Gowina. Gowin powiedział w środę wieczorem w Polsat News, że uczestnicy spotkania koncentrowali się "po pierwsze na propozycjach pani premier dotyczących rekonstrukcji rządu w sensie nowej struktury, nowego układu ministerstw". "A także na tym, co będzie priorytetem na drugą część kadencji. Gospodarka - od razu mówię" - zaznaczył Gowin.

Morawiecki podkreślił: "Priorytetem jest cały czas gospodarka, priorytetem jest zmiana modelu gospodarczego, usprawnienie wielu systemów, ale oczywiście mamy w rządzie kilka bardzo kluczowych priorytetów, w tym modernizacja służb mundurowych, którą robi pan minister Błaszczak czy zmiany w armii, które prowadzi pan minister Macierewicz. Mamy również zmiany w systemie służby zdrowia, to są niezwykle istotne priorytety".

"Co do treści i zawartości tego spotkania (kierownictwa Zjednoczonej Prawicy-PAP), to umówiliśmy się, że jest to informacja, która w ramach kierownictwa partii będzie przekazana w stosownym czasie" - powiedział.

Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy resort rozwoju zostanie "wzmocniony w jakiś sposób". (PAP)

autor: Marcin Musiał

edytor: Sonia Sobczyk