statystyki

UE: Wspólnota ustalonych terminów i zadań. Jest nowy harmonogram

autor: Jakub Kapiszewski23.10.2017, 07:44; Aktualizacja: 23.10.2017, 08:08
Przywódców czekają także decyzje dotyczące kształtu Parlamentu Europejskiego po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.

Przywódców czekają także decyzje dotyczące kształtu Parlamentu Europejskiego po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE.źródło: ShutterStock

Liderzy państw UE zatwierdzili harmonogram prac na najbliższe dwa lata. A czekają ich decyzje w najważniejszych sprawach.

Harmonogram został przedstawiony na dwa dni przed zakończonym w piątek szczytem Rady Europejskiej, czyli spotkaniem szefów rządów państw Wspólnoty. Obejmuje terminarz kolejnych spotkań rady (aż do pierwszego szczytu po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE) i ich tematykę z wyszczególnieniem, na którym spotkaniu mają się odbyć dyskusje w danej dziedzinie oraz do kiedy mają zapaść decyzje.

Już na najbliższym spotkaniu szefowie rządów mieliby ogłosić uruchomienie PESCO, czyli stałej, zorganizowanej współpracy na polu obrony. Jeśli to się uda, pierwsze finansowane z budżetu unijnego inicjatywy mogłyby ruszyć już w 2019 r. Decyzje, jakie konkretnie miałyby to być działania, jeszcze nie zapadły.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie