Morawiecki: W resorcie finansów przywróciliśmy powagę państwa

19.10.2017, 19:34; Aktualizacja: 19.10.2017, 20:53
Morawiecki dodał, że znacznie trudniej będzie odwrócić inne błędy poprzednich dwudziestu kilku lat, w wyniku których Polska np. wyprzedała wiele swoich przedsiębiorstw i dziś, jak zacytował jednego z analityków Bloomberga, jest "krajem posiadanym przez kogoś innego"

Morawiecki dodał, że znacznie trudniej będzie odwrócić inne błędy poprzednich dwudziestu kilku lat, w wyniku których Polska np. wyprzedała wiele swoich przedsiębiorstw i dziś, jak zacytował jednego z analityków Bloomberga, jest "krajem posiadanym przez kogoś innego"źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

W tym roku zapełnimy lukę VAT na kwotę ponad dwadzieścia miliardów złotych, a w przyszłym roku o kolejne dziesięć miliardów - mówił wicepremier Mateusz Morawiecki w czwartek w TVP Info. To jest, jak dodał, przejaw "przywrócenia powagi państwa".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • xxx(2017-10-19 21:07) Zgłoś naruszenie 71

    Pracownicy resortu kradli benzynę a pan minister mówi o powadze?

    Odpowiedz
  • Realista(2017-10-19 21:29) Zgłoś naruszenie 74

    100 mld, 80 mld deficytu za PO? Skąd ten człowiek wytrzasnął takie dane? Czy on już kompletnie zbzikował?

    Odpowiedz
  • haa haa,(2017-10-20 08:15) Zgłoś naruszenie 40

    PiSi BŁAZEN muwi dow Cipy o Powadze

    Odpowiedz
  • "Przywrocenie powagi panstwa"(2017-10-20 08:20) Zgłoś naruszenie 30

    Nie ma takiego kraju w UE i na swiecie, aby naklady publiczne na polityke prorodzinna stanowily 66% nakladow publicznych na zdrowie.

    Odpowiedz
  • Przywrocenie powagi panstwa(2017-10-20 08:27) Zgłoś naruszenie 30

    Nie ma takiego kraju w UE poza Polska, w ktorym obnizono w latach 2010 - 2016 naklady publiczne na emerytury w wysokosci 2,3% PKB czyli w obecnych pieniadzach o ponad 40 mld zl, w okresie kiedy w wiek emerytalny wchodzi Baby Boom i wszystkie kraje UE , oczywiscie poza Polska, przeznaczaja wiecej srodkow na publiczny system emerytalny.

    Odpowiedz
  • Przywrocenie powagi panstwa(2017-10-20 08:31) Zgłoś naruszenie 30

    Nie ma takiego kraju w UE, aby utrzymywac naklady na refundacje lekow w wysokosci okolo 0,4% PKB lub ponizej. Rumunia i Wegry przeznaczaja po 1% PKB na refundacje lekow.

    Odpowiedz
  • Zmieniajcie marynarke....(2017-10-20 09:02) Zgłoś naruszenie 30

    Zmieniajcie marynarke w czasie jazdy na rowerze i wprowadzcie prawo uprawy konopii indyjskich dla emerytow, bo wielu z nich nie doczeka lepszych czasow w systemie zdrowotnym. Seniorzy wyprodukuja sobie sami lek przeciwbolowy we wlasnym zakresie nie ogladajac sie na zwiekszenie refundacji na leki i przy okazji troche dorobia do nedznej emerytury na handlu marihuana wzorem emerytow z Chile.

    Odpowiedz
  • Roman(2017-10-20 09:48) Zgłoś naruszenie 20

    Powagę państwa! bu ha ha..ale mnie gość rozśmieszył....nie mogę...

    Odpowiedz
  • gorsza(2017-10-20 09:59) Zgłoś naruszenie 00

    ...niepoważny gość plecie bzdury..wstyd i żenada...kasa,która idzie na komisję niejakiego antka wydarta ciężko chorym ludziom i to niby przywraca powagę państwa?

    Odpowiedz
  • darijo(2017-10-20 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    To jest właśnie to czego nie można zrozumieć.przeciez on jest wychowania rodem z komuny a taki młody człowiek!!! Żenada

    Odpowiedz
  • fan(2017-10-24 17:02) Zgłoś naruszenie 10

    Łatwość z jaką Morawiecki ściąga te miliardy do budżetu zastanawia. Kilkadziesiąt miliardów rocznie, PO podnosiła ludziom podatki a szara strefa rosła. Dlaczego PO nie walczyła z wyłudzeniami podatkowymi? Czy oni byli tak nieudolni czy po prostu nawet nie próbowali? Tak czy siak Morawiecki się wybija, takiego ministra nie było od lat, i wielu to boli.

    Odpowiedz