statystyki

Czas zimowy przejdzie do lamusa. O ile Unia pozwoli

autor: Tomasz Żółciak12.10.2017, 07:40; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:14
zegar, czas

Zdaniem ludowców zmiana czasu przynosi więcej niedogodności niż korzyściźródło: ShutterStock

Projekt PSL, by przez cały rok obowiązywał w Polsce czas letni, może wejść w życie już od przyszłego roku. Sejmowa komisja jednogłośnie poparła wczoraj projekt PSL zakładający, że w Polsce przez cały rok obowiązywać będzie obecny czas letni.

– Myślę, że zadecydował głos społeczeństwa i zdrowy rozsądek – kwituje szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz. Projekt ma spore szanse na uchwalenie. Zwłaszcza że znalazł poparcie wśród posłów PiS. – Propozycja jest taka, by zmiana zaczęła obowiązywać od października 2018 r. – potwierdza poseł PiS Jerzy Polaczek. Także przewodniczący komisji administracji i spraw wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski (PiS) jest zdania, że decyzja komisji to „dobry prognostyk”.

Jedynym niepewnym elementem układanki jest to, co na ewentualną zmianę powie Bruksela. – Merytorycznie jest ponadpartyjna zgoda co do propozycji PSL. Pojawiły się jednak argumenty, że tego typu regulacje powinny uwzględniać regulacje unijne. Dlatego poczekamy na oficjalne stanowisko rządu w tej sprawie, w ramach którego dokonana zostanie interpretacja dyrektywy unijnej – mówi Czartoryski. Chodzi o dyrektywę w sprawie ustaleń dotyczących czasu letniego. Zgodnie z jej przepisami istnieje obowiązek publikacji co pięć lat harmonogramu dla czasu letniego.


Pozostało jeszcze 39% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (14)

 • ku rozwadze(2017-10-12 08:23) Zgłoś naruszenie 200

  Astronomicznie w Polsce bardziej uzasadniony jest czas zimowy. I taki był przed laty , przed wprowadzeniem całego tego wariactwa (które wtedy miało pewne uzasadnienie w socjalistycznej gospodarce energetycznej). Nie wiem, skąd PSL ma pomysł na czas letni. Niby co? - Że prace polowe zaczynać i kończyć nie w zgodzie z naturalnym rytmem dnia?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Jaka Unia, dosyć tej obłudy(2017-10-12 08:06) Zgłoś naruszenie 112

  Unia dla paru państw na Topie, a reszta się nie liczy (Nord Streamy, łamanie traktatu Schengen, podwójne standardy), niemiecki prezydent w radzie ROSnieftu, a idiotom Polaczkom Springery i targowice PO+N wmawiają ,że brak praworządności u nas, a UE nakłada sankcje na Rosję. Dosyć tej obłudy.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • j.(2017-10-12 21:08) Zgłoś naruszenie 70

  Przed wprowadzeniem zmian czasu na tzw. letni obowiązywał cały rok czas zimowy, bo on jest naturalnym czasem dla naszej strefy. Nie rozumiem wiec, dlaczego oni chcą likwidować czas zimowy i pozostawić letni, zamiast na odwrót...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Iwona(2017-10-12 13:53) Zgłoś naruszenie 50

  Kto to wymyślił ten czas letni? Tylko czas zimowy jest naturalny, czyli o godz. 12 mamy południe czyli słońce jest najwyżej na niebie. Ale z dwojga złego już lepszy letni ale bez zmian niż te zmiany.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • W(2017-10-12 17:52) Zgłoś naruszenie 40

  A w zimie o 9 rano ciemno jak w d...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obywatel Polski(2017-10-12 15:20) Zgłoś naruszenie 42

  A co Unia ma do tego to są sprawy nasze polaków jak o wszystko będziemy się pytać unię to dojdzie do tego żeby spać ze swoją żoną też będziemy musieli mieć pozwolenie od szlachetnych władców unii to są już paranoje zostawić ten czas jaki teraz jest i po ptakach a nie czekać rok .

  Odpowiedz
 • KA(2017-10-12 09:49) Zgłoś naruszenie 210

  a co to komu przeszkadza, zmiana czasu jest super, zwłaszcza jak śpimy godzinę dłużej

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie