statystyki

Dreher: Więcej imigrantów oznacza więcej terroru. To efekt skali

autor: Katarzyna Stańko13.06.2017, 07:41; Aktualizacja: 13.06.2017, 07:57
"Debata na temat migracji i jej krytyka w wielu krajach ignoruje korzyści, jakie migracja ze sobą niesie"

"Debata na temat migracji i jej krytyka w wielu krajach ignoruje korzyści, jakie migracja ze sobą niesie"źródło: ShutterStock

- Wzmożone represje państwa i nacisk na integrację są bezproduktywne, gdyż rodzą bunt i niezadowolenie w migrantach i ich potomkach, którzy zamieszkują już teren danego kraju -  mówi prof. Alex Dreher.

Istnieje zależność między imigracją a terroryzmem?

Taka zależność jest i polega na efekcie skali. Jeśli nie ma osób z pewnych krajów, nie ma też terrorystów z tych krajów.

Za pomocą jakiej metody ustalili panowie tę zależność?

W naszej analizie statystycznej wzięliśmy po uwagę m.in. PKB krajów przyjmujących imigrantów oraz PKB krajów ich pochodzenia. Najważniejsze dane to: liczba ataków terrorystycznych oraz pochodzenie sprawców tych ataków, liczba cudzoziemców mieszkających w danym kraju oraz kraj pochodzenia nowo przybyłych imigrantów. Analizowaliśmy też politykę migracyjną danego kraju, czy jest prestrykcyjna, czy liberalna.

Jakie wnioski?

Mamy ciekawą zależność. Jeśli jakieś państwo wprowadza ograniczenia w przyjmowaniu imigrantów, to wprawdzie zmniejsza się prawdopodobieństwo, że ktoś nowo przybyły dokona ataku terrorystycznego. Jednak już żyjący w danym kraju imigranci będą reagować negatywnie. Spójrzmy na debatę w USA i czasowy zakaz wjazdu na terytorium obcokrajowców z krajów muzułmańskich. Taka polityka wzmaga niechęć osób pochodzących z tych krajów a mieszkających już w USA. To może mieć duży wpływ na liczbę ataków terrorystycznych. Także wywieranie presji na integrację zwiększa ryzyko.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Tajler(2017-06-15 19:55) Zgłoś naruszenie 00

    Przyznam, że nie rozumiem tego zdania: "Prawdopodobieństwo ataku terrorystycznego wzrasta wraz z rosnącą liczbą imigrantów. Ale efekt skali nie jest większy niż efekt, jaki lokalna populacja ma na miejscowe akty terroru." Mógłbym prosić o objaśnienie o jaki efekt związany z lokalną populacją chodzi?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie