Kur to śpiewak (tenor), absolwent - ukończonego z wyróżnieniem - wydziału wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Kazimierza Pustelaka. Ukończył również studia w stołecznej Szkole Głównej Handlowej.

Jako solista współpracował m.in. z Operą Bałtycką w Gdańsku, Teatrem Wielkim w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną, Filharmonią Olsztyńską, Filharmonią Lubelską, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego czy Filharmonią Łódzką; śpiewał także na zagranicznych scenach i festiwalach.

Od września 2005 r. do 2012 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora naczelnego Warszawskiej Opery Kameralnej. Brał także udział w sesjach nagraniowych dla Polskiego Radia.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia S. A. to należąca do Polskiego Radia wytwórnia, powstała w Warszawie w 1996 r. Jej nakładem ukazywały się albumy takich artystów jak m.in. Michał Lorenc, Perfect, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa. Wydaje także płyty, prezentujące polską muzykę ludową. Piotr Iwicki - dziennikarz muzyczny i muzyk - pełnił funkcję dyrektora Agencji Muzycznej PR od lutego 2016 r. (PAP)