Kwaśniewski i Cimoszewicz: Obecna konstytucja się sprawdziła. Zmiany niepotrzebne

28.05.2017, 15:38; Aktualizacja: 28.05.2017, 16:00
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski,

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski, PAP/Paweł Supernakźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Funkcjonująca od 20 lat konstytucja sprawdziła się, także podczas momentów kryzysowych; jej szybka zmiana nie jest potrzebna - ocenili w niedzielę m.in. b. prezydent Aleksander Kwaśniewski i b. premier Włodzimierz Cimoszewicz.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • r(2017-05-29 08:10) Zgłoś naruszenie 01

  Konstytucja jest do zmiany. Nasz ustrój to absurd. Jeśli mamy ustrój parlamentarny to po co nam prezydent i senat (czyli parlament bis). Jeśli prezydencki - to po co nam senat. Do tego art. 17, zapisany tak, że korporacje wywodzą z niego swoje przywileje.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-05-28 19:20) Zgłoś naruszenie 01

  Sojusz geriatryczny nie raz udowodnił, że potrafi pisać ustawy pod konkretne zamówienia i nie widzi w tym nic złego (wątpiącym i tym z krótką pamięcią polecam powrót do historii ustępu "lub czasopisma"). Obydwaj panowie, jeden "bezpartyjny ekspert- fachowiec, drugi ponadpartyjny prezydent (LOL), bronią konstytucji która zamroziła i czyni to nadal skutecznie, to co nazywane jest układem okrągłostołowym. Spiski mają to do siebie, że prędzej czy później wychodzą na jaw. Tak było i z tym, M. Kiszczakowa chcąc uczynić ze swojego męża bohatera narodowego, wsypała "bohaterów okrągłostołowych" i ujawniła coś co miało nigdy nie ujrzeć światła dziennego. Wylewnie krokodylich łez przez obu panów dowodzi tylko jednego, należy tę konstytucję zmienić.

  Odpowiedz
 • koŃkordat vs.choroba filipińka(2017-05-28 18:23) Zgłoś naruszenie 11

  ....Kwaśniewski i Cimoszewicz: Obecna konstytucja się sprawdziła. Zmiany niepotrzebne.... Zmiana konstytucji jest niezbędna choćby ze względu na przewodnią rolę kościoła katolickiego i podporządkowanie kraju od stolicy w Watykanie. No chyba, że Polska to drugie ISIS.

  Odpowiedz
 • mam ten kraj w tyle(2017-05-28 18:00) Zgłoś naruszenie 10

  W bambuko was robią, właśnie te dwie antypolskie ****** dążą do zmiany konstytucji. Chodzi tylko i wyłącznie o euro i grają z wami w dobrego i złego glinę a tym dobrym jest Kaczyński oczywiście

  Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2017-05-28 17:51) Zgłoś naruszenie 00

  Polacy nie dajcie się podzielić.Oczom własnym nie wierzę ,chodzi oczywiście i wprost o opozycję.

  Odpowiedz
 • gastarbeiter(2017-05-28 17:15) Zgłoś naruszenie 01

  Rzeczywiscie, niektorym przedstawicielom elit poprzedniej wladzy takie zmiany Konstytucji sa niepotrzebne i trudne do zniesienia

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie