Kontrola odbyła się w dniach 19 kwietnia – 12 maja br.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział we wtorek PAP, że Biuro zabezpiecza dokumenty dotyczące kontroli przeprowadzanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. "Działania te zostały podjęte w ramach śledztwa prowadzonego przez CBA, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie" - wskazał.

"W związku z prowadzonymi działaniami nie mogę udzielić innych informacji" - podkreślił Kaczorek.

Rzeczniczka ULC powiedziała PAP, że "przedmiotem kontroli CBA jest dokumentacja znajdująca się w Departamencie Lotnisk".

"W wyniku stwierdzonych poważnych nieprawidłowości oraz sygnałów z wewnątrz organizacji Przedsiębiorstwa Państwowego +Porty Lotnicze+, czyli zarządzającego lotniskiem, Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął czynności administracyjne obligujące zarządzającego do przywrócenia stanu bezpieczeństwa zgodnego z prawem" - przekazała Lisowska.

"15 maja CBA zabezpieczyła cały zebrany materiał dowodowy związany z kontrolą doraźną, która została przeprowadzona przez ULC na Lotnisku Chopina" - dodała.

P.o. rzecznika prasowego Lotniska Chopina Cezary Pytlos poproszony przez PAP o komentarz, powiedział: "Odsyłamy do CBA".

Lotnisko Chopina obsługuje blisko 38 proc. ruchu pasażerskiego w Polsce. W 2016 r. port obsłużył 12,8 mln pasażerów. W tym roku szacuje, że będzie to ponad 14 mln podróżnych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zatrudnia ponad 1,5 tys. osób. (PAP)