Kaczyński: Obowiązującą konstytucję można nazwać postkomunistyczną

03.04.2017, 12:07; Aktualizacja: 03.04.2017, 18:45
Kaczyński ocenił, że "Konstytucja Solidarności" odegrała w latach 90-tych ogromną rolę, w szczególności "w realnym przeciwstawieniu się temu, by siły postkomunistyczne przejęły władzę w Polsce na dłużej"

Kaczyński ocenił, że "Konstytucja Solidarności" odegrała w latach 90-tych ogromną rolę, w szczególności "w realnym przeciwstawieniu się temu, by siły postkomunistyczne przejęły władzę w Polsce na dłużej"źródło: ShutterStock

Obowiązującą konstytucję można śmiało nazwać postkomunistyczną - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił, że konstytucja zawiera "mnóstwo blokad", które uniemożliwiają odrzucenie "pewnych elementów" tego społecznego systemu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • Targowicom NIE(2017-04-04 07:13) Zgłoś naruszenie 32

    Postkomusza Konstytucja, to i POstkomuchy oraz targowice będą jej bronić ze szkoda dla Polski i Polaków.. A przecież wiadomo,że do wejścia do strefy Euro i tak misi być zmieniona.

    Odpowiedz
  • Wymiana wskazana(2017-04-03 22:10) Zgłoś naruszenie 91

    Nie ulega żadnej, wątpliwości ,ze jest to "postkomuszy" zabytek klasy "0". A po drugie, wejście do strefy Euro również wymaga zmiany Konstytucji. Nowa Konstytucja musi uwzględniać udział Polski w UE. Inaczej UE łamie swoimi interwencjami polską Konstytucję.

    Odpowiedz
  • PIS-BOLSZEWIA w Polsce ... NO PASARAN(2017-04-03 21:04) Zgłoś naruszenie 321

    Jeśli KONSTYTUCJA RP jest dla Kaczyńskiego ... "postkomunistyczną", to On jest ... post-BOLSZEWIKIEM. Jest nadzieja, ze spełni się stara prawda ... "Niejednego KARŁA ... żądza władzy ZŻARŁA" ... nawet nieco większego BONAPARTEGO !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • S-w(2017-04-03 19:47) Zgłoś naruszenie 611

    Jest: Konstytucja RP.... Konstytucja nie ma przymiotników. Wg rozumowania prezesa to on też jest postkomunistyczny.

    Odpowiedz
  • emce(2017-04-03 18:11) Zgłoś naruszenie 513

    powiedział pierwszy komunista :D jeden wyjątek to taki, że się układa z kościołem i tyle - czyli złoty środek na władze w średniowiecznej Polsce

    Odpowiedz
  • Edek(2017-04-03 14:46) Zgłoś naruszenie 1217

    Jarosława K. można śmiało nazwać komunistycznym starcem.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ..............(2017-04-03 14:45) Zgłoś naruszenie 13

    ..........

    Odpowiedz
  • ??(2017-04-03 13:16) Zgłoś naruszenie 197

    Zgadza się. Do ostatka stał na jej "straży" nie kto inny jak były towarzysz i Pierwszy sekretarz POP PZPR (pewnej szacownej uczelni) .Owy Prezes TK Rzepliński nawet łamał ową Konstytucję (Ustawką o TK) w VI 2015r, by PO miło 14/15 s.TK do własnej dyspozycji. Czyż to tylko zbieg okoliczności. Mam wątpliwości.

    Odpowiedz
  • To identycznie ....(2017-04-03 13:16) Zgłoś naruszenie 1417

    .... jak doktorat pana prezesa. Do unieważnienia !!!

    Odpowiedz
  • Piotr(2017-04-03 13:10) Zgłoś naruszenie 150

    Jak taka zła to ją zmieńcie, ale legalnie...

    Odpowiedz