Lewestam: Kaczyńskiego i Trumpa łączy stan przedzawałowy, w jaki ich wygrana wpędziła "elity"

autor: karolina lewestam27.01.2017, 07:07; Aktualizacja: 27.01.2017, 07:38
Karolina Lewestam

Karolina Lewestamźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: materialy prasowe

Pamiętacie te czasy, gdy Polak wyciągał wysoko szyję, by zajrzeć za ocean, bo tam można było zobaczyć przyszłość? Kiedy u nas jeszcze trwało jakieś nędzne wczoraj, w Ameryce zawsze już było dumne jutro.

Wystarczyło się tam porozglądać, żeby wiedzieć, co się z nami stanie za jakiś czas. Liberalna demokracja? Dokuśtykaliśmy. Kapitalizm? Jak nas Balcerowicz kuksnął, tośmy tak skoczyli w przód, że przez moment nawet był u nas ichni Dziki Zachód. A walentynki? A Halloween? Co tam się stało, stawało się i tu. Kto ten proces widział, ten mógł sensownie zakładać, że zaraz będziemy obchodzić też dzień Kolumba, zaczniemy się żywić wyłącznie napompowanym cukrem chlebem tostowym z foliowych paczek i odbierzemy ludziom ubezpieczenie zdrowotne.

A tymczasem, o kapryśna historio, bach, trach i bum, nagle to my jesteśmy z przodu, a Ameryka kurcgalopkiem za nami, potykając się, bieży. U nas jest ich jutro, u nich nasze wczoraj. Patrzymy więc na nich, bogaci doświadczeniem, z pewnym politowaniem, ale też dobroduszną sympatią, jakbyśmy obserwowali dziecię, które nasze stare dylematy i bunty dziś musi przeżywać. Gdybyśmy tylko mogli im, nieborakom, coś poradzić. Niech ich obecne błędy staną się pretekstem do naszej refleksji.

Jak w polskim filmie


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • mon(2017-01-31 07:09) Zgłoś naruszenie 00

  dobry lotny jezyk

  Odpowiedz
 • Natan(2017-01-30 11:30) Zgłoś naruszenie 30

  Ten stan przedzawałowy to dzięki rządom lewactwa przez dziesiątki lat na całym świecie i robienie ludzi w durniów !!! Świat ma PO prostu dosyć zakłamania i oszustw !!!

  Odpowiedz
 • remick(2017-01-27 10:06) Zgłoś naruszenie 45

  Pani Karolina Lewestam napisala ten artykul najprawdopodobniej podczas odwiedzin Jack Daniel`s w Lynchburg, TX, USA. Polecam wszystkim ta sama "kuracje", ktorzy pozostali z mx 2 w Lotka.

  Odpowiedz
 • Inspektor pracy(2017-01-27 09:14) Zgłoś naruszenie 92

  Musimy się zgodzić droga Kasiu ,że ten stan przedzawałowy nie dotyczy tylko ludzi nieodpowiedzialnych jak Tuska:Tusk ogłosił?-- ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych. --a to tylko kropla tego co o cynizmie tego naćpanego gościa mołkgłbym napisać. Ludzie odpowiedzialni faktycznie czesto ulegaja zawalom -przejmują się zadaniem.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie