Indeks Dow Jones Industrial na zamknięciu wzrósł o 0,50 proc. do 19 954,28 pkt. S&P 500 wzrósł o 0,28 proc. i wyniósł 2 275,32. Nasdaq Comp. poszedł w górę o 0,21 proc. do 5 563,65 pkt.

W centrum uwagi rynku znajdowała się konferencja prasowa prezydenta-elekta Donalda Trumpa.

W trakcie konferencji Trump wspomniał m.in. o potrzebie wprowadzenia nowych procedur przetargowych w sektorze farmaceutycznym, zmniejszeniu kosztów programu rozwoju myśliwca F-35, zbudowaniu muru na granicy z Meksykiem, czy też wprowadzenia podatku dla przedsiębiorstw, które chcą opuścić Stany Zjednoczone.

W reakcji na słowa Trumpa mocno spadły notowania spółek biotechnologicznych. Indeks Nasdaq Biotechnology zniżkował nawet 3 proc., najmocniej od początku października, a S&P 500 Pharmaceuticals 1,6 proc.

O 1,5 proc. zniżkował kurs Lockheed Martin, producenta F-35.

Po dwóch spadkowych sesjach mocne odbicie zaliczyły notowania ropy naftowej. Na giełdzie w Nowym Jorku surowiec ten stracił w poniedziałek i wtorek w sumie 5,9 proc. Zarówno Brent jak i WTI zwyżkowały w środę ponad 3 proc., mimo iż zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu powyżej oczekiwań.(PAP)