Siatkarze plażowi Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali z Niemcami Markusem Boeckermannem i Larsem Flueggenem 0:2 (19:21, 18:21) w 1/8 finału turnieju World Tour Major w Hamburgu. Na tym samym etapie odpadli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Fijałek (UKS SMS Łódź) i Prudel (TS Volley Rybnik), którzy w niedzielę po raz drugi w karierze wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy, zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i dzięki temu wywalczyli bezpośredni awans do czołowej "16".

Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) i Szałankiewicz (Stakolo Staszów) w Hamburgu o miejsce w 1/8 finału musieli rywalizować w barażu, w którym okazali się lepsi od Brazylijczyków Gustavo Caralhaesa i Saymona Barbosy 2:0 (21:13, 21:19). W kolejnej fazie zmagań polski duet musiał jednak uznać wyższość kolejnych reprezenyantów tego kraju - mistrzów świata Alisona Ceruttiego i Bruno Schmidta 1:2 (18:21, 21:19, 13:15).

W eliminacjach odpadli Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź) i Maciej Rudol (MKS Zryw Volley Iława). Kinga Kołosińska i Monika Brzostek (obie AZS UMCS TPS Lublin) oraz Bartosz Łosiak (KS Jastrzębie) i Piotr Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) wycofali się z planowanego startu z powodu odniesionych w poprzednim tygodniu kontuzji Kołosińskiej i Łosiaka.

Zmagania kobiet zakończą się w sobotę, a mężczyzn dzień później.

Kolejnymi zawodami cyklu WT będzie turniej Grand Slam w Olsztynie, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. (PAP)